Гість КУП НАН України екс Надзвичайний та повноважний посол України в Чорногорії пані Оксана Слюсаренко

12 Січня, 2021

12 січня 2021 року в приміщенні Київського університету права НАН України відбулась робоча зустріч ректора Юрія Бошицького з надзвичайним та повноважним послом України у Чорногорії Оксаною Слюсаренко (01.12.2008 – 31.03.2014). Пані О.Слюсаренко – надзвичайно цікава особистість, працювала на різних посадах державного управляння. Зокрема, була заступником Міністра економіки України, заступником глави Секретаріату Президента України, представником Президента у Верховній Раді, а з 2008 по 2014 р. Посол України в Чорногорії, заступник голови Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, доктор економічних наук.

За час її перебування в Чорногорії, за її безпосередньої участі було реалізовано багато інвестиційних проектів. У місті Бар вона особисто була донором і брала участь у будівництві соборної церкви Йована Володимира. Також брала участь у будівництві монастиря Сергія Радонезького на Румі. Вона є автором виставки картин, яку подарувала місту Бару. Надає постійну допомогу іноземним інвесторам та активно працює над залученням інвестицій.

З 2008 року спільно з Міжнародним фондом культурної спадщини в Чорногорії, місті Столєв, організувала художні майстерні, з того часу їх відвідали понад 1400 художників з 20 країн світу. За ініціативою О. Слюсаренко було підписано спадкову угоду з Чорногорською академією наук і мистецтв, згідно з якою найкращі твори мистецтва щороку передаються у фонд Академії.

Під час зустрічі, ректор Університету познайомив гостю з основними здобутками КУП НАН У в продовж 25-ти років, адже саме цей знаменний ювілей нещодавно урочисто відмітив університет.

Також були обговорені питання налагодження співпраці з деякими юридично спрямованими університетами Чорногорії, а також питання щодо розширення міжнародних та партнерських зв’язків КУП НАНУ в сфері права.

Пані О. Слюсаренко розповіла про особливості роботи місцевих університетів та наукових установ країн Балканського регіону, адже на сьогодні вона є віце-президентом Українського національного комітету ICC (International Chamber of Commerce) в Балканському регіоні. І запропонувала КУП НАНУ авторські лекції, курс яких вже було прочитано в ряді університетів Європи. Зокрема, лекції: «Цифрова трансформація бізнесу», «Штучний інтелект: перезавантаження бізнесу і менеджменту», «Правове забезпечення цифрової трансформації», «Стратегія застосування проривних технологій в бізнесі» тощо.

Окрема увага співрозмовників була приділена намірам КУП НАН України та науковців Чорногорії щодо проведення майстер-класів, залучення студентів обох країн до спільних магістерських програм, навчання в аспірантурі, проведенню конференцій, спільних літніх шкіл з міжнародного права тощо.

Оскільки пані О. Слюсаренко є великою шанувальницею живопису, а в приміщеннях Київського університету права постійно діють виставки живопису сучасних митців, то ректор погодився сприяти популяризації українського живопису в Черногорії, і навпаки.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері і ректор Ю.Бошицький презентував для гості та української діаспори в Чорногорії подарунки з символікою університету.

Прес-центр КУП НАНУ