Інституту держави права імені В.М. Корецького НАН України 75-років

14 Травня, 2024

14 травня 2024 року делегація представників КУП НАН України на чолі з ректором КУП НАН України Юрієм Бошицьким та проректором з наукової роботи Іваном Кайлом, завідувачкою аспірантури Раїсою Перелигіною, представниками студентського парламенту взяли участь в урочистому розширеному засіданні Вченої ради Інституту держави права імені В.М. Корецького НАН України з нагоди 75-річчя Інституту.

Основні питання порядку денного: підписання Договору про співпрацю між Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України та Національною школою суддів України; підписання Меморандуму про співробітництво між Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України та Київським університетом права НАН України.

Заслухали грунтовну доповідь директора Інституту, академіка НАПрН України Олександра Скрипнюка «Впевнено крокуючи в майбутнє» до 75-річчя Інституту держави права імені В.М. Корецького НАН України, а також доповідь Миколи Оніщука, ректора Національної школи суддів України, почесного професора КУП НАН України.

Вітаючи Інститут держави права імені В.М. Корецького НАН України 75 – річчям ректор наголосив, що багатьом присутнім в залі колегам Інститут дав путівку в життя. І наша краща частина життя пов’язана з Інститутом. Нам завжди було на кого рівнятися і на кого спиратися. На старших колег, які символізували честь і дух юридичної науки, людську порядність, високу моральність, етичність та культуру. Ці люди, завдяки своїй індивідуальності створювали потужний колектив з великим духом і інтелектом.

Ректор згадав з глибокою шаною і вдячністю вчителів, наставників, зокрема, академіка НАН України Юрія Сергійовича Шемшученко і колег, яких вже немає сьогодні з нами: Віктора Васильовича ЦВЄТКОВА, Володимира Наумовича ДЕНИСОВА, Віктора Федоровича ПОГОРІЛКА, Вадима Борисовича АВЕРЬЯНОВА, Віталія Івановича СЕМЧИКА, Ярославни Миколаївни ШЕВЧЕНКО, Володимира Дмитровича БАБКІНА, які стали основою Вищої школи прав при Інституті держави і права і були і першими її викладачами.

Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії України 20 вересня 2000 р. Вища школа права була перейменована в Київський університет права.

Далі Юрій Бошицький наголосив, що ті науковці, хто є сьогодні в залі Вченої ради на урочистостях, були задіяні в багаторічній роботі в КУП НАНУ. Це шановні вчені – Ольга Федорівна Андрійко, Наталія Миколаївна Онищенко, Ігор Борисович Усенко, Оксана Олександрівна Кваша, Наталія Карлівна Ісаєва, Петро Федотович Кулинич, Наталі Рафаелівна Малишева, Олександр Миколайович Костенко, Тетяна Іванівна Тарахонич та інші. Тобто це ті люди, які дали життя нашому університетові і постійно підтримували його. Також ректор коротко розповів про успіхи Університету, про те що підготовлено за весь час існування університету – 17 220 студентів, в колективі працює 132 співробітник і навчається більше 1000 студентів. Маємо сотні аспірантів, багато наших випускників захистили дисертації в ІДП. Маємо дуже потужну бібліотеку, 8 власних музеїв, філії в Рівному, Вінниці, Львові та Ужгороді, 23 почесних докторів, безліч нагород в сфері освіти та ще багато іншого.

На завершення відбулося урочисте нагородження з нагоди 75-річчя інституту. Ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького було відзначено грамотою за особливі заслуги перед Інститутом держави права імені В.М. Корецького НАН України з нагоди 75-річчя інституту.

Прес-Центр КУП НАНУ