КУП НАНУ взяв участь в міжнародному проекті «Green Planet» (Зелена Планета)

16 Листопада, 2021

30 жовтня 20021 року в Україні та за кордоном пройшла Акція «Висадження дерев мільйоном людей за 1 добу» у рамках глобальної екологічної ініціативи «Greening of the Planet». Захід відбувся в рамках урядового проекту «Озеленення країни» та Програми Президента України «Зелена країна». Програмою передбачено висадження понад 40 мільйонів дерев у 2021 році та більше 200 мільйонів дерев у 2022 році. Місією проекту є відновлення екосистеми Планети Земля.

Усі заходи відбувалися в рамках глобального екологічного проєкту «Greening of the Planet», організатором якого є благодійний фонд «Озеленення України» та підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України і Міністерства закордонних справ України.

Київський університет права НАН України вже другий рік поспіль приймає активну участь у висадженні дерев, адже озеленення міста, держави та планети в цілому є дуже важливою місією в сьогоднішньому світі. Дерева, крім того, що поглинають парникові гази CO2 в даному випадку, це ще чудова екосистема, чудове місце для відпочинку, це система, яка виробляє кисень».

Слід зазначити, що це не політичний, а суто екологічний проект для природи й довкілля. Суспільство поставило перед собою амбітну, але, досяжну мету – за 10 років збільшити площі лісів на один мільйон гектарів, задля чого у найближчі три роки заплановано висадження лише в Україні одного мільярда дерев.

За одну добу організатори та всі, хто долучилися до Акції в Україні та за її межами, висадили 3 765 127 дерев! Усього в ініціативі взяли участь 1313338 людей! Найбільшу кількість висаджених дерев і залучених учасників зафіксовано в наступних областях: Житомирській –1536 600 дерев, 267649 уч.; Київській – 184300 дерев, 49955 уч.; Сумській – 141977 дерев, 134781 уч..

Київський університет права НАН України висаджував дерева у декількох локаціях: на лісовій дільниці лісгоспу у селі Лебедівка Київської області та безпосередньо на території університету. Так, на виділеній ділянці лісгоспу силами університету було висаджено понад 50 саджанців сосни, а на території КУП НАНУ  дерева катальпи та кущі калини.

На заході був присутній ректор КУП МНАНУ Юрій Бошицький, який зазначив, що кожна людина є самобутньою, неповторною особистістю, і в той же час усіх людей об’єднує спільний дім – Земля. Людство є частиною природи, тому його доля визначається станом природного середовища. І саме від того, що ми робимо сьогодні, залежить те, як ми будемо жити завтра. Також ректор відмітив, що саджанці дерев та кущів для посадки надали партнери університету – Державний дендрологічний парк «Олександрія» (м. Біла Церква). Парк відноситься до Національної академії наук України, а його директор Бойко Наталія є успішною студенткою КУП НАНУ.

Активну участь у висаджені дерев прийняли: проректор з навчально-методичної роботи Катерина Лісова, проректором з профорієнтаційної та виховної роботи Оксана Хорватова, в.о. проректора з адміністративної та господарської діяльності Алла Вільчинська, завідувач кафедри загально-теоретичних та соціально-гуманітарних дисциплін Сергій Матвєєв, завідувач кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін Олена Доценко, професор КУП НАНУ, д.ю.н. Олександр Бригінець, директор Юридичної клініки КУП НАНУ «Фенікс» Олександр Савка, а також студенти та випускники університету, зокрема одна з найкращих випускниць університету Катерина Пилипчук, яка закінчила університет у 2003 році і сьогодні є директором міжнародної компанії «FIABCI-Ukraine».

Висвітлювали захід «Greening of the Planet» загальноукраїнські ЗМІ та офіційні партнери, зокрема Благодійний фонд, бізнес-клуб «CEO Club Ukraine», закритий жіночий бізнес-клуб «Business Woman Club», компанія «Ugears», компанія «Бетон Енерго», НАК Нафтогаз України, Slots City foundation, «Укр-Китай Коммунікейшин», «ARENA CS», «VECTOR-VS», «Юнік Трейд Ко», «Energy 365», «FіnStreаm», «EVA LAB», MOZGI GROUP, AKVILON group. Інформаційні партнери: UA: Суспільне мовлення, журнал «BusinessWoman», «Українська правда», «Світове Українство», журнал «VIVA!».

Організатори акції висловили щиру подяку керівництву Київського університету права НАН України за активну участь у проекті «Green Planet» та нагородили дипломом учасника.

Результати Акції стануть безсумнівним всеукраїнським екологічним рекордом, внесеним у Книгу рекордів України.

Прес-центр КУП НАН