Київський університет права НАН України прийняв участь у форумі «Війна та право»

28 Лютого, 2023

Київський університет права Національної академії наук України 28 лютого прийняв активну участь в Національному Форумі «ВІЙНА ТА ПРАВО», який було присвячено головним питанням юридичної практики, пов’язаним з воєнним станом, питанням відшкодування збитків, відповідальності, відшкодувань, репарацій та відновлення України.

Форум було організовано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація адвокатів України», яка є неприбутковою організацією, створеною на засадах професійної належності та яка об’єднує адвокатів для сприяння розвитку та зміцненню інституту адвокатури в Україні, підвищення рівня правової допомоги, що надається адвокатами, підвищення ролі та авторитету адвокатури в суспільстві та задоволення та захисту прав та законних інтересів членів Асоціації.

Форум «ВІЙНА ТА ПРАВО» став платформою, яка дала можливість представникам влади, бізнесу, освіти та науки обговорити проблемні питання різних галузей права під час воєнного стану в Україні. Зокрема на Форумі піднімалися дискусії щодо адаптації до стрімкої динамічності змін норм чинного законодавства в умовах війни; новацій в правовому регулюванні соціальної, економічної, управлінської та військової сфер; питання військового права та правового регулювання воєнного стану; особливості дискреційних повноважень органів влади в умовах війни; особливості військового обліку; питання благодійної та волонтерської діяльність; соціальні проблеми під час воєнного стану та шляхи їх вирішення; захист трудових прав під час війни. Окрему секцію було присвячено проблемам економіки країни під час воєнного стану, оподаткуванню та здійсненню ЗЕД в умовах воєнного стану.

Не залишилися осторонь й питання правового регулювання нерухомості та земельних відносин під час воєнного стану; питання аграрного сектору; IT права. І звичайно, самою жвавою стала дискусія навколо збитків і шкоди, що завдані державі та цивільному населенню агресивною війною рф, а також особливостям відповідальності, відшкодування, репарацій та відновлення, в тому числі було проаналізовано вже наявну судову практику щодо спорів про відшкодування шкоди та збитків, завданих військовою агресією.

Серед спікерів: представники законодавчої гілки влади, судді різних інстанцій, представники правоохоронних органів, провідні адвокати, правники, науковці.

Від КУП НАНУ участь у Форумі прийняли: проректор з навчально-методичної роботи к.е.н. Антонова О.М., завідувач аспірантурою к.ю.н., доцент Перелигіна Р.В., завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін к.ю.н., доцент Матвєєв С.В., завідувач кафедри кримінального права та процесу к.ю.н. Андрусів В.Г., завідувач кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін к.ю.н., доцент Хорватова О.О.

Прес-Центр КУП НАНУ