Мукачівський ліцей Мукачівської міської ради Закарпатської області – новий партнер КУП НАНУ

2 Травня, 2021

Нещодавно ректор Київського університету права Національної академії наук України Юрій Бошицький в рамках профорієнтації зустрівся і провів переговори з директором Мукачівського ліцею – Сергієм Дубінським. Це один провідних і найбільш сучасних ліцеїв міста Мукачево що знаходиться в Закарпатській області. Даний ліцей було рекомендовано КУП НАНУ для співпраці заступником губернатора Закарпатської ОДА паном Іштваном Петрушкою та Департаментом освіти і науки Закарпатської ОДА.

Мукачівський ліцей створено 1994 року як юридичний навчальний заклад профільного типу. З 1997 року тут відкрито ще один напрям навчання – економічний, а з 2017 – біолого-хімічний.

На сьогодні в ліцеї здобувають освіту 242 учні. Серед них – призери всеукраїнських олімпіад, творчих конкурсів.

У 2019-2020 навчальному році ліцей став першим навчальним закладом у Закарпатській області за результатами ЗНО.

Серед пріоритетних напрямків діяльності навчального закладу – розкриття творчого потенціалу ліцеїстів, пошук, підтримка і розвиток інтелектуально обдарованих дітей, підготовка їх до нових викликів сучасного життя, виховання конкурентоспроможної молоді. Духом ліцею є виховання свободою і для свободи.

Під час зустрічі С. Дубінський познайомив ректора КУП НАНУ з матеріально-технічною базою ліцею, сучасними аудиторіями, бібліотекою, лабораторіями, спортивним комплексом тощо.

Також було підписано угода про співробітництво між установами та обговорені основні напрями подальшої співпраці в освітянській та профорієнтаційній сферах. Це запровадження в ліцеї періодичних лекцій співробітниками КУП НАНУ для старшокласників з метою поширення  правових знань, популяризації юридичної освіти і науки.

Ректор КУП НАНУ передав книжки КУП НАНУ до фонду бібліотеки ліцею гуманітарного спрямування КУП НАНУ, а також для директора школи, викладачів правознавства 4 томи фундаментального енциклопедичного видання «Юридична енциклопедія» в VI – ти томах. А також нову рекламну продукцію КУП НАНУ.

Домовились також залучати випускників даного ліцею до днів відкритих дверей КУП НАНУ в онлайн режимі. Перемовини пройшли з взаємною зацікавленністю.

В роботі зустрічі взяла участь Мирослава Бухало – представник КУП НАНУ – керівник структурного підрозділу КУП НАНУ в місті Ужгород, яка забезпечила інформаційне, організаційне та транспортне супроводження всіх зустрічей ректора з місцевою владою та освітянами.

Незважаючи на складні умови, викликані карантином, робота по профорієнтації в КУП НАНУ продовжується!

ВІЗИТІВКА  МІСТА  МУКАЧЕВО

Мукачево — місто обласного значення в Закарпатській області України, адміністративний центр Мукачівського району. Один із центрів Ужгородсько-Мукачівської агломерації, важливий промисловий та культурний центр. Розташований на річці Латориця.

Більшість населення у Мукачеві — українці (77,1 %), також мешкають росіяни (9,0 %), угорці (8,5 %), німці (1,9 %), цигани (1,4 %) і євреї (0,4 %).

У Мукачеві працюють 13 загальноосвітніх шкіл I-III ступенів, 2 школи III ступенів, 2 початкові школи, гімназія, 2 ліцеї, 1 вечірня школа, спецшкола-інтернат для сліпих та слабозорих дітей, школа-інтернат для дітей-сиріт і напівсиріт.

До закладів Вищої освіти відносяться: Мукачівський державний університет, Мукачівський інститут Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, Мукачівський художній інститутом.

Пам’ятки архітектури:

– Замок Паланок.

– Мукачівська Ратуша.

– Пам’ятник в центрі міста Кирилу і Мефодію, творцям слов’янської азбуки і церковнослов’янської мови, проповідникам християнства.

– Каплиця св. Мартіна ХІV ст.

– «Білий дім» – палац Ференца II Ракоці.

Прес-центр КУП НАНУ