Новий партнер КУП НАНУ – «Центр німецької культури «Відерштраль»

21 Вересня, 2021

20 вересня 2021 року на запрошення ректора Ю. Бошицького Київський університет права НАН України відвідала делегація представників «Центру німецької культури Відерштраль»

Центр «Widerstrahl» був створений у 1992 році за ініціативою етнічних німців Києва з метою зміцнення співробітництва у сферах культури і освіти між Україною, Німеччиною і Австрією. На сьогоднішній день Центр є не тільки місцем зустрічі етнічних німців але й потужним та авторитетним культурно-освітнім центром для всіх киян, які цікавляться німецькими мовою, культурою, традиціями Німеччини та Австрії.

Зустріч представників Центру зі студентами та викладачами Київського університету права НАН України, розпочалася з вітального слова ректора університету. У промові Ю. Бошицький наголосив як на важливості міжнародного співробітництва у сфері освіти і культури, так і необхідності для майбутнього юриста знати декілька мов.

Від гостей виступили:

Голова БО «Німецький Дім Київ Центр німецької культури», член Президії Ради німців України, Ради національних спільнот України, Голова Ради представників громадських об’єднань корінних народів і національних меншин України при МОН України Людмила Коваленко-Шнайдер. Вона презентувала літературні новинки, видані за сприяння Ради німців України, ознайомила учасників зі структурою ЦНК «Відерштраль»/Deutsches Haus Kyiv, діяльністю цієї організації, її цілями і задачами; також наголосила на важливості вивчення німецької мови. Особливу увагу було приділено питанням культурного обміну та зазначено, що саме ЦНК «Відерштраль» виконує функцію мосту дружби і співпраці між Україною та Німеччиною.

Директор Німецько-австрійського освітнього центру, голова Екзаменаційного Центру «Австрійський мовний диплом», к.філол.наук, викладач кафедри іноземних мов Інституту міжнародних відносин КНУ імені Т.Г. Шевченка Микола Карпік. Він розповів про особливості роботи Екзаменаційного Центру, ознайомив присутніх з можливістю складення міжнародних іспитів з німецької мови за певними рівнями та перспективи вітчизняних фахівців зі знанням іноземної мови при працевлаштуванні у Європі.

Зустріч пройшла в дружній обстановці, студенти і викладачі університету ознайомилися з освітньою діяльністю Центру німецької культури, з освітніми і етнокультурними проектами, отримали інформацію щодо основ діяльності Екзаменаційного Центру «Австрійський мовний диплом». Крім того, студенти ще й мали можливість поспілкуватися зі своїм однолітком студентом-волонтером з Німеччини Моріцом Клаудером, який запросив студентів на розмовні клуби в Центр та розповів з якою наснагою він вивчає в Україні  українську!

Прес-центр КУП НАНУ