Підписано Меморандум про майбутнє партнерство та співробітництво між Прикарпатським інститутом імені М. Грушевського ПрАТ «ВНЗ МАУП» та КУП НАНУ

16 Вересня, 2024

Під час робочої поїздки до Трускавця ректор КУП НАН України, професор – Юрій БОШИЦЬКИЙ завітав до Прикарпатського інституту імені М. Грушевського ПрАТ «ВНЗ МАУП». В ході зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між Прикарпатським інститутом імені М. Грушевського ПрАТ «ВНЗ МАУП» та Київським університетом права Національної академії наук України. Документ підписали очільники ВНЗ: ректор КУП НАНУ, професор, Заслужений юрист України – Юрій БОШИЦЬКИЙ та директор ПІ МАУП, професор Європейського професійного докторату – Юрій ШУЛЬЖИК.

В рамках меморандуму передбачено співробітництво, в якому сторони планують надавати організаційну, методологічну, інформаційну та іншу взаємопідтримку.

Метою цього документу є взаємодія обох сторін задля створення умов для спільних заходів, які спрямовані на:

• спільне проведення наукових, науково-практичних і науково-методичних конференцій, симпозіумів, конгресів, семінарів з метою аналізу вітчизняного законодавства та його перспективного розвитку;
  • Науково-дослідна робота передбачає залучення висококваліфікованих фахівців КУП НАНУ та ПІ МАУП, здатних використовувати новітні наукові підходи для виконання складних наукових завдань.
  • реалізація спільних науково-дослідних проєктів та розробок з актуальних науково-прикладних проблем у сфері права;
  • проведення співробітниками Сторін майстер-класів, лекцій, присвячених розвитку правової системи та економіки України;
  • організація програм обміну для науковців та викладачів Сторін, з метою отримання позитивного викладацького досвіду;
  • сприяння Сторонами розвитку нових форм роботи з обдарованою молоддю, зокрема в написанні науково-дослідних робіт у сфері права;
  • інформаційна підтримка виставок юридичної, наукової та іншої літератури шляхом розміщення інформації на офіційних Інтернет-ресурсах Сторін;
  • видання спільної наукової літератури;
  • сприяння популяризації наукової літератури шляхом рецензування Сторонами спільних навчальних посібників, практикумів, підручників та інших видань.

Співпраця передбачає також обмін інформацією щодо планів діяльності, проєктів і програм, розробку пропозицій для вдосконалення правової навчально-виховної роботи, проведення спільних правопросвітницьких та правовиховних заходів, а також взаємодію з громадськими організаціями. Передбачено взаємне залучення фахівців до проведення тренінгів, круглих столів, конференцій, дискусійних платформ, навчань та інших заходів, спрямованих на оперативне розповсюдження інформації правового характеру.

Зі свого боку директор Прикарпатського інституту ім. М. Грушевського ПрАТ «ВНЗ «МАУП» Юрій ШУЛЬЖИК висловив упевненість у тому, що налагодження взаємодії з Київським університетом права Національної академії наук України стане значущою віхою в історії розвитку зовнішнього партнерства Інституту з представниками вітчизняної правничої школи.

В межах документу закріплено якісно нове співробітництво щодо правового та патріотичного виховання молоді, популяризації юридичної економічної освіти в Прикарпатському регіоні, а також розширено предмет попередніх усних домовленостей, що дозволить вийти на новий, більш якісний, рівень співпраці.

Прес-Центр КУП НАНУ