Привітання з міжнародним Днем демократії

15 Вересня, 2023

Сьогодні, 15 вересня 2023 року, Україна, як і всі цивілізовані країни світу, відзначає Міжнародний день демократії. Свято було запроваджене восени 2007 року, ініціатором відзначення Міжнародного дня демократії стала Генасамблея Організації Об’єднаних Націй. І вже наступного року у всьому світі на офіційному рівні відзначали Міжнародний день демократії.

Метою цього святкового дня є привернення уваги світової спільноти до того, наскільки цінними для кожної окремо взятої особистості є свобода думки та дотримання основоположних прав і свобод людини.

У своєму цьогорічному зверненні Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив: «В основі життєстійких, інклюзивних та мирних суспільств лежать демократія, верховенство права та повага до прав людини. Вони гарантують свободу, сприяють сталому розвитку та захищають гідність та права кожної людини. У Міжнародний день демократії ми згадуємо надію, яку вона дарує суспільствам, і звертаємо увагу на численні загрози для демократії, які існують у цей напружений і неспокійний період. Кільце навколо громадянського простору стискається. Дезінформація та недостовірна інформація отруюють суспільний дискурс, поляризують спільноти та підривають довіру до установ».

З огляду на згубний вплив, який може здійснити на молодь потік фейкової інформації, цьогорічний Міжнародний день демократії, за інформацією офіційного сайту ООН, присвячений темі «Розширення можливостей нового покоління», акцентуючи увагу на найважливішій ролі дітей та молоді у забезпеченні демократії сьогодні і в майбутньому.

Сьогодні Україна стоїть на вістрі боротьби за демократичні цінності, які визнаються всім цивілізованим світовим співтовариством, боронячи їх від повномасштабного нападу держави-терориста ‒ російської федерації.

У цей день хочеться побажати українцям і, насамперед тим героям, які безпосередньо дають відсіч збройній агресії проти нашої держави, міцного здоров’я, терпіння, стійкості у нашій праведній справі, незламної віри в перемогу України у боротьбі за мирне демократичне майбутнє. Слава Україні!

колектив КУП НАН України