Робота Юридичної клініки «Фенікс» під час пандемії у онлайн-форматі на платформі Google Meet

22 Листопада, 2021

В умовах сучасного життя кожен із нас хоче бути впевненим у тому, що він не самотній, що є люди які можуть надати допомогу у складних життєвих ситуаціях, тому Юридична клініка «Фенікс» Київського університету права НАН України готує кваліфікованих юристів, які завжди готові надати юридичну допомогу кожному хто її потребує.

Завідувач юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України Савка Олександр наголосив, що важливо пам’ятати, що найголовнішим є виховання нового покоління юристів, пов’язане з набуттям студентами університету досвіду практичної діяльності з захисту прав, свобод та інтересів людини, формуванням у них усвідомлення важливої ролі правника в суспільстві, розумінням соціальних проблем та бажанням забезпечити незахищеним громадянам доступ до безоплатної правової допомоги та правосуддя. І звичайно – безпосереднє надання студентами університету безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення під пильним керівництвом викладачів-кураторів університету та практикуючих юристів.

Основною формою діяльності Юридичної клініки є її діяльність як громадської приймальні, у межах якої студенти під пильним керівництвом кураторів надають незахищеним верствам населення безкоштовну правову допомогу шляхом усного консультування з юридичних питань, складанням процесуальних документів (позовних заяв, скарг, клопотань тощо) та правової допомога недієздатним громадянам, а також виїзної консультації. Враховуючи сучасний темп життя не менш важливим є функція – Юридична клініка онлайн, де громадяни, дистанційно, за допомогою електронної пошти та сайту Юридичної клініки, можуть отримати відповіді на важливі для них юридичні питання.

Враховуючи вищевикладене, важко не помітити важливу роль Юридичної клініки не тільки в житті громадян та в захисті їх прав, а й у випуску кваліфікованих юристів. Так, Юридичною клінікою «Фенікс» спільно зі студентами другого курсу КУП НАН України було надано юридичну усну консультацію в режимі онлайн-форматі.

Крім того, Юридична клініка використовується, як база для проходження студентами університету навчальної (ознайомчої), виробничої, переддипломної та магістерської практики, що допомагає поліпшити і розвити навички майбутньому юристу.

Прес-центр КУП НАН