Розпочала роботу І Міжнародна зимова школа з прав людини за сприяння КУП НАНУ та Батумського державного університету імені Шота Руставелі

25 Лютого, 2019

Цей захід став знаковою подією не лише для Рівненщини, але й української  правничої науки в цілому. Школа являє собою  інтенсивний тижневий навчальний курс,  присвячений питанням міжнародних і європейських стандартів у сфері захисту прав людини,  забезпечення і захисту прав людини під час збройних конфліктів;  свободи слова та свободи інформації, медіа грамотності тощо, і проводиться Київським університетом права НАН України  спільно з Батумським державним університетом ім. Ш. Руставелі.

dsc_4603.jpg

dsc_4590.jpg

dsc_4608.jpg

З вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор КУП НАНУ Юрій  Бошицький, який підкреслив особливу місію школи – актуалізувати  міжнародний  юридичний потенціал та запропонувати нові вектори правового розвитку в Україні. Доповідач зазначив, що система вищої юридичної освіти нині є складною, вона взаємодіє з політичними, економічними, культурними і соціальними системами, а тому повинна істотно і динамічно впливати на світ, формуючи цивілізоване демократичне правове поле. Особливість цього заходу полягає у тому, що він відбувається в умовах сучасних політичних та правових трансформацій, кардинального оновлення усіх ланок життя та розширення горизонтів юридичного діалогу із європейським світом.

dsc_4627.jpg

dsc_4614.jpg

dsc_4631.jpg

dsc_4643.jpg

Юрій  Бошицький також виголосив адресоване учасникам І Міжнародної школи з прав людини вітання Президента Національної академії наук України Бориса Патона, адже під егідою НАН України університет права працює уже третє десятиліття.

dsc_4651.jpg

dsc_4667.jpg

dsc_4670.jpg

dsc_4680.jpg

До слова були запрошені Генеральний секретар Європейського Інституту Омбудсмена, заступник Омбудсмена Австрії Джозеф Зігеле, професор кафедри конституційного права, декан юридичного факультету Болонського університету (Італія) Лука Меззетті, асоційований професор Батумського державного університету ім. Шота Руставелі (Грузія) Паата Хотенашвілі, Надзвичайний посол і Повноважний міністр, заступник глави місії Посольства Угорщини в Україні  Ласло Чаба Пап, начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук, перший  заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, проректор з наукової роботи КУП НАНУ Надія Кудерська,  директор РІ КУП НАНУ Володимир Якимчук та інші представники юридичної та релігійної еліти Рівного. Наскрізною у  їх виступах стала думка про  необхідність  формування такої освітньої політики,  яка б випереджувала та реагувала на динамічні світові зміни. У глобалізованому світі вищий навчальний заклад повинен поєднувати традиційні засади та новітні завдання у процесі підготовки майбутніх фахівців юридичного спрямування. І  Міжнародна  зимова школа з прав людини якраз і відповідає означеним вимогам.

dsc_4694.jpg

dsc_4710.jpg

dsc_4690.jpg

Промовці також відзначали заслуги  ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького в організації цього престижного форуму.
           Після урочистого засідання відбулося перше заняття школи, яке провів Джозеф Зігеле. Прикметно, що англійська мова стала однією з робочих мов заходу.

dsc_4723.jpg

dsc_4719.jpg
dsc_4729.jpg

У програмі роботи школи також була передбачена розлога екскурсійна програма.
             Безумовно, школа сприятиме популяризації позитивного іміджу м. Рівне та Рівненської області у правовому полі України, а  також Рівненського інституту Київського університету права як осередку правової освіти в регіоні.