Семінар-дискурс «Мовна ідентифікація юриста: бажання чи обов’язок»

13 Жовтня, 2020

1

До Дня українського юриста, який щорічно відзначається 8 жовтня у стінах Київського університету права НАН України, викладачі кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін провели зі студентами першого курсу спеціальності «Право» семінар-дискурс на тему: «Мовна ідентифікація юриста: бажання чи необхідність».

Відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська. Тож студентам було запропоновано виголосити власну думку щодо важливості мовленнєвої компетенції у своїй майбутній професії, а також проаналізувати мовну ситуацію у їхніх рідних містах і селищах.

Варто зазначити, що студенти настільки захопились вивченням ситуації, що навіть провели власні дослідження щодо правдивості соціологічних даних, опублікованих на обласних та районних сайтах. Зокрема, Плахова Кароліна зауважила, що у її рідному місті Житомирі рівень спілкування державною мовою нижчий від 4,5 балів (з 5 максимальних), як зазначено на сайті міста. Схожу ситуацію окреслила і Лосовська Анастасія, яка родом із м. Новоград-Волинського Житомирської області, Жовтяк Дмитро з Вінничини. Карпова Тетяна дослідила мовну ситуацію у Хмельницькій області.

Студенти О. Гартенко, К. Гуменюк, А. Остап’юк, М. Швець, Ю. Дзуєнко, А. Семенова, Н. Сябро детально зупинились на Законі України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ухваленого Верховною Радою України 25 квітня 2019 року. Величковська Анастасія наголосили на сумі штрафів, що передбачені за недотримання норм цього закону.

Слід відзначити активність студентів при розгляді запропонованої теми, яка проявилася у жвавій дискусії навколо питання мовної ідентифікації українського юриста. Доповіді студентів мали характер завершених досліджень з обгрунтуванням власної думки.

Захід пройшов з дотриманням усіх протиепідемічних рекомендацій, всі учасники семінару були в захисних масках та дотримувались дистанції.

Прес-центр КУП НАНУ