Студенти КУП НАНУ взяли участь в онлайн-лекції судді Конституційного суду Латвії Яніса НЕЙМАНІСА

19 Вересня, 2024

12 вересня 2024 року за сприяння радника ректора, членкині Науково-консультивної  ради Конституційного Суду України Ірини Сопілко та організації завідувача кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Сергія Матвеєва здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» взяли участь в онлайн-лекції судді Конституційного Суду Латвійської Республіки Яніса Нейманіса.

Лекційне заняття на тему «Конституційний Суд Латвійської Республіки: історія створення, повноваження та роль у системі конституційних органів» проведено  в рамках реалізації проєкту «Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні», до якого доєдналися також судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Галина Юровська, Олег Первомайський, Олександр Петришин.

Мета – обговорення питань розвитку конституційного судочинства в Україні та Латвії, вивчення ефективних механізмів та інструментів конституційного судочинства, які успішно застосовуються в європейських країнах.

У своїй доповіді Яніс Нейманіс представив Конституційний Суд Латвійської Республіки як один з найважливіших інститутів державної влади, який відіграє ключову роль у захисті Конституції та забезпеченні верховенства права. Спікер наголосив на тому, що створення та розвиток Суду тісно пов’язані з історичним шляхом Латвії та прагненням латвійського народу до демократії та правової держави.

Лекція стала платформою для професійного розвитку учасників, дозволивши їм розширити свої знання про конституційне право та практику роботи конституційних судів України та Латвії.

Прес-Центр КУП НАНУ