У КУП НАН України почав роботу мовний гурток «Латинські читання»

9 Березня, 2023

09 березня 2023 року розпочав свою роботу гурток з латинської мови «Латинські читання» для студентів міжнародників. Засідання гуртка було проведено зі студентами першого курсу (МБ-11). Керівник гуртка – викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Гаджоса Денис Романович.

Гурток «Латинські читання» покликаний зібрати всіх охочих в неформальному режимі зібрань заради практики латини в різних проявах: читання текстів, аудіювання, обговорення питань, що стосуються латини чи феномену мови загалом. Хоча, поточне завдання кожного засідання гуртка може варіюватися залежно від інтересів, уподобань та особистих цілей учасників, загальна ж мета даних зустрічей полягає в:

• покращенні словникового запасу та розуміння граматики;
  • вивченні, обговоренні та спільному читанні текстів: чи то адаптованих чи то оригінальних);
  • доповненні до формальної освіти з латинської мови, надаючи додаткові можливості практикувати мову поза межами звичайних, планових занять;
  • популяризації порівняльного мовознавства та аналітичного підходу до вивчення мов (адже латина – це лише, і не стільки, історичний чи академічний предмет, але перш за все – це важливий та дієвий інструмент для тих, хто хоче навчитись опановувати іноземні мови);
  • дослідженні зв’язків між латинською та іншими мовами (адже латинська мова вплинула на багато інших мов, і мовний гурток може розвинути зацікавлення у дослідженні цих зв’язків і практиці споріднених мов, таких як: італійська, іспанська, французька, португальська та інших);
  • сприянні культурному взаєморозумінню (адже вивчаючи латинську мову та культуру, що нею послуговувалася, учасники гуртка можуть глибше оцінити та зрозуміти історичні та культурні контексти, які сформували мову, її носіїв та їхній стиль мислення).

Загалом, гурток латинської мови може створити сприятливе і цікаве середовище для тих, хто хоче покращити свої навички латинської мови, поспілкуватися з іншими, хто поділяє їхню пристрасть до мови, а також дослідити багату літературну і культурну спадщину.

Пропонуємо всім зацікавленим приєднуватися до роботи гуртка «Латинські читання»!

Прес-Центр КУП НАНУ