У КУП НАНУ продовжуються наукові заходи присвячені пам’яті академіка В.М. Корецького

19 Лютого, 2020

1

18 лютого 2020 року в день 130-ї річниці народження видатного українського юриста-міжнародника, спеціаліста у галузі міжнародного приватного права та загальної історії держави та права, академіка АН УРСР, ім’я якого носить Інститут держави і права НАН України Володимира Михайловича Корецького у КУП НАНУ відбувся другий етап науково-практичної конференції присвячений пам’яті В.М. Корецького. Захід відкрив ректор Київського університету права НАН України проф. Ю.Л. Бошицький. Він відзначив велику роль і вагу видатного вченого правознавця В.М.Корецького в інституалізації юридичної науки в Україні, в розвитку різних галузей права, а також в  діяльності Генеральної Асамблеї, Ради Безпеки та Міжнародного Суду ООН як представника делегації від УРСР. Ю.Л. Бошицький наголосив, що проведення наукових заходів, вшанування пам’яті В.М. Корецького є давньою традицією університету.

З напутнім словом до студентів та викладачів звернулась декан юридичного факультету Т.Ю. Тарасевич: «В.М. Корецький мав універсальний діапазон наукових інтересів, досліджував як проблеми міжнародного права, так і історію права, адже сам себе вважав передусім знавцем права. Тому науково-практична студентська конференція «Наукові читання пам’яті В.М.Корецького» проходить в два етапи: 17 лютого працювала секція з міжнародного права, 18 лютого – секція з соціо-гуманітарних, філософсько-правових та міжнародних аспектів у поглядах  В.М. Корецького (модератор – к.і.н., доц. Терлецька І.В.)».

У вступній доповіді завідувач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін І.В. Терлецька «Наукова спадщина В.М.Корецького: погляд в майбутнє» зробила акцент на різноманітності наукових інтересів та методологічних підходах, на які спирався видатний правознавець, зокрема природно-історичному.

У роботі конференції взяли участь студенти: Неумита Анастасія з доповіддю «Міжнародна правотворчість як юридична категорія»; Борисевич Юлія – «Громадська та державна діяльність В.М.Корецького»; Коваль Лев – «Правова доктрина: категоріальний вимір розуміння»; Захарків Яна – «Загальна декларація прав людини»; Гонгальська Вікторія – «Міжнародний договір як джерело права»; Митяй Єлизавета – «Іслам в сучасній Європі: міжнародно-правові аспекти»; Крикун Юлія – «Суверенітет як юридична категорія: до сучасного розуміння»; Галушка Максим – «Англо-саксонська правова система та її особливості»; Колісник Анастасія – «Національна правотворчість: актуалізація поняття»; Кравчук Ілля – «Взаємодія норм національного та міжнародного права».

Після завершення роботи конференції до її учасників звернулась проректор з адміністративної та наукової роботи Н.Я. Кайда, яка побажала майбутнім юристам  успішного навчання,  у майбутньому кар’єрних злетів і творчої наснаги до наукової діяльності. На завершення кожного із доповідачів було нагороджено сертифікатом учасника і вручено пам’ятні сувеніри на честь річниці з дня народження В.М. Корецького.

Прес-Центр КУП НАНУ