У КУП НАНУ відбулася зустріч студентів з детективом Національного антикорупційного бюро України

9 Вересня, 2021

09.09.2021 року у Київському університету права НАН України відбулася лекція-дискусія у рамках викладання навчальної дисципліни «Кримінологія» для студентів 3-го курсу на тему: «Правові основи діяльності детектива НАБУ у протидії корупційній злочинності»

Лектор: Кабаєв Віталій Миколайович – старший детектив Національного антикорупційного бюро України. Модератор заходу – доцент кафедри кримінального права та процесу, завідувач відділу аспірантури, к.ю.н., доцент Перелигіна Р.В. Також на зустрічі була присутня проректор з наукової роботи КУП НАНУ Червякова О.В., яка привітала всіх присутніх та розповіла про перспективи залучення талановитої молоді до наукової діяльності.

Представник НАБУ зазначив, що після Революції Гідності в Україні було створено декілька нових правоохоронних органів, метою яких є зниження рівня корупції в країні. Одним із таких органів, який за декілька років став надзвичайно популярним та обговорюваним серед громадян, стало Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Цей орган займається попередженням, виявленням, припиненням, розслідуванням та розкриттям корупційних правопорушень, які вчиняють посадові особи вищого рівня.

Використовуючи мультимедійну презентацію, було проаналізовано наступні питання:

статус Національного антикорупційного бюро України;

основні принципи діяльності та гарантії незалежності Національного бюро;

загальна структура і чисельність Національного бюро;

порядок конкурсного відбору та призначення Директора Національного бюро;

обов’язки, права та відповідальність працівників Національного бюро;

правовий захист працівників Національного бюро та інших осіб та ін.

Кабаєв В.М. поділився власним досвідом роботи в НАБУ, особливостями проведення слідчих дій, а також розказав про складнощі досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо топ-корупції.

Більшість студентів зрозуміла, що робота детектива є непростою, але водночас надзвичайно цікавою і драйвовою. Особливо студентів зацікавило питання процедури проведення відкритого конкурсу на посади детективів НАБУ, проходження спеціальної перевірки на поліграфі, можливість проходження практики.

Всім студентам було презентовано антикорупційну абетку, в якій зібрано 70 юридичних термінів! Це допоможе зрозуміти різницю між неправомірною вигодою і подарунком, дізнатися про антикорупційні органи, державні реєстри, офшори та багато іншого.

Завдяки таким зустрічам переконуєшся, що серед нашої молоді є світлі голови, сучасні, мотивовані до навчання молоді люди. Якщо вони долучаться до української системи кримінальної юстиції, то незабаром змінять країну на краще”, – зазначив детектив Віталій Кабаєв.

Проведений захід вкотре засвідчив, що поєднання теорії і практики – запорука якісного навчання та фахової підготовки юристів.

Прес-центр КУП НАНУ