У РІ КУП НАНУ відбулася церемонія посвяти першокурсників у студенти

4 Вересня, 2024

Щороку це зворушливе свято поєднує нову генерацію майбутніх професіоналів, їхніх батьків та науково-педагогічних працівників, освітня діяльність яких відбувається в умовах нового відліку часу, що у зв’язку з воєнним станом вніс свої корективи в усі сфери життя.

Відкрив церемонію посвяти ректор Київського університету права Національної академії наук України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький, який наголосив на тому, що повномасштабне російське вторгнення для всіх українців стало найбільшим викликом від початку незалежності нашої держави, що спричинило нові уявлення про масштаби порушення прав людини, нанесення шкоди здоров’ю та майну, позбавлення життя, волі людини. Ректор запропонував вшанувати пам’ять усіх, хто поклав своє життя за майбутню перемогу України, а серед них є наші студенти та випускники Микола Лазарчук та Владислав Боровикхвилиною мовчання.

Юрій Бошицький представив почесну делегацію Київського університету права НАН України у складі доктора юридичних наук, проректора з наукової роботи Іван Кайла, доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Руслана Чорнолуцького, проректора з адміністративної роботи КУП НАНУ Анатолія Маркевича, завідувачки наукової бібліотеки КУП НАНУ Тетяни ЯрошевськоїРектор наголосив на тому, що цього року удосконалено кадрову політику в РІ КУП НАНУ: кафедри інституту очолили доктори наук, відомі у науковому світі дослідники Руслан Чорнолуцький та Олеся Кириленко, запрошено багатьох юристів-практиків, що, безумовно, сприятиме  посиленню фахового  потенціалу інституту.

Зворушливі привітання першокурсникам  адресували як представники  базового закладу, так і почесні гості, зокрема  заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюккерівниця Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Рівненської міської ради Мирослава Жовтанзаступниця директора з наукової роботи Рівненського обласного краєзнавчого музею Оксана Яремчук,  регіональна координаторка Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Оксана Сальчук, випускник інституту адвокат Денис Михалевич, священник православної церкви України о. Володимир та ін.

Особливо трепетно промовляли першокурсники слова «Клятви першокурсника», яку виголосили Анастасія Тарасенко та Дарія Блищик, а представники студентського парламенту Олена Ткачук та Юрій Кундицький вручили їм символічний студентський квиток. А персональні студентські квитки першокурсники отримали з рук ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького, який  також вручив їм книги та  цінні подарунки від партнерів закладу, зокрема комерційного банку COMINBANK.

Насамкінець першокурсниці Анастасія Мартинчук та Анастасія Тарасенко подарували присутнім зворушливу українську пісню «Гей, соколи».

Святкова  церемонія, ведучими якої були голова студентського парламенту Владислава Стецюк та її заступник Данило Філюк,  завершилася виконанням  Державного гімну України, а також традиційною акцією — біля інституту висадили садженець червоного дуба, що є рідкісною надміцною породою, яка знаменує собою стійкість та витривалість. І перемогу за будь-яких умов.

Прес-Центр КУП НАНУ