У РІ КУП НАНУ відбулася виставка-аукціон львівського художника Леоніда Ковриги

27 Лютого, 2023

Сьогодні у виставковій залі Рівненського інституту КУП НАН України в рамках загальноуніверситетського проєкту «Інтелектуальна власність України – перлини живопису для студентської молоді» відбулося відкриття персональної виставки-аукціону львівського художника Леоніда Ковриги. Проєкт започаткований ректором, Заслуженим юристом України Юрієм Бошицьким, з ініціативи якого ось уже багато років поспіль студенти мають можливість знайомитися зі здобутками сучасного мистецтва. Усі кошти, виручені від продажу полотен митця, заплановано передати на підтримку Збройних Сил України.

Модераторка заходу Лариса Костюк, яка багато років поспіль опікується галереєю Європейського живопису «Євро-арт», зазначила, що Леонід Коврига народився у с. Острів Рівненської обл., нині мешкає у Львові і називає себе вільним художником. Його роботи романтичні, подекуди амбіційні, іноді несподівано сміливі, зберігаються у багатьох колекціях світу (Італія, США, Австрія, Швейцарія, Польща, Чехія, Ватикан та інші). Художній стиль автора – еклектичний: він поєднує деякі сюрреалістичні, імпресіоністичні та реалістичні елементи, що у цілому творять цілий світ фантасмагорій, бутафорій, метафор і художніх порівнянь.

З вітальним словом до гостей та присутніх звернувся ректор Київського університету права Національної академії наук України Юрій Бошицький, який підкреслив глибокий соціальний сенс виставки, що стала унікальною можливістю придбати картини та допомогти нашим захисникам.         Директор Рівненського інституту КУП НАН України Іван Вєтров, зазначив, що цей захід успішно формує діалог між мистецьким та молодіжним середовищем, що має потребу в духовності, яку необхідно плекати.             Мистецьку імпроезу відвідали відомі посадовці, мистецтвознавці, вчені, юристи та громадські діячі Рівненщини. Серед них начальниця управління Державної міграційної служби у Рівненській області Лілія Драпчинська, координаторка Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Оксана Сальчук, директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, керівник Арт-Кластеру Острозької академії Микола Бендюк, керівник Центру «Я – Маріуполь» Богдан Дужик, голова культурно-просвітницького центру імені Томаша Оскара Сосновського Ярослав Ковальчук, член правління Національної Спілки фотохудожників України, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва Олександр Харват, доцентка кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва РДГУ Любов Крайлюк та інші.

Виставка-аукціон полотен Леоніда Ковриги в Рівненському інституті права КУП НАН України працюватиме цілий місяць. Вона є значним внеском в майбутню перемогу України.

Виставка-аукціон триватиме до 1 квітня 2023 року, під час якої кожен бажаючий чи група людей (колектив) мають можливість придбати картину й тим самим допомогти ЗСУ.

У наступному повідомленні ми розмістимо фото картин з цінами.

Прес-Центр КУП НАНУ