Участь представників юридичної клініки «Фенікс» КУП НАНУ в Форумі Асоціації юридичних клінік України

2 Червня, 2024

31 травня 2024 в м. Києві, а саме в Музеї «Будинку Галшки Гулевичівни», який розташований на території Національного Університету “Києво-Могилянської академії пройшов Форум Асоціації юридичних клінік України (АЮКУ).

Варто відзначити, що подія відбулася в особливому історичному місці – Музеї «Будинку Галшки Гулевичівни», яка була фундаторкою Київської братської школи й Київського Братського монастиря та меценаткою освіти. Вона мала походження зі старовинного українського православного шляхетського роду Гулевичів, відомого з початку XVI ст., який належав до заможної знаті та обіймав високі урядові посади.

У Форумі взяли участь представники національної мережі юридичних клінік України, партнери АЮКУ – представники Інституту Руаля Валенберга, Програми USAID «Справедливість для всіх», Координатор проєктів ОБСЄ, мережа Центрів надання безоплатної правничої допомоги, Уповноважений із захисту державної мови, Українська фундація правової допомоги, Фундації інституційного розвитку, Освітній дім прав людини в Чернігові (Human Rights House in Chernihiv) та інші.

Від Київського університету права Національної академії наук України в даному заході взяв участь завідувач юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України доктор філософії з права, старший викладач кафедри кримінального права та процесу Микола Малій.

На форумі відбулося обговорення важливих для клінічної спільноти правничих тем, які є надзвичайно актуальними для нашої країни в період дії правового режиму воєнного стану. Учасники форуму, які приїхали з різних куточків нашої України та закордонні представники, які були присутні онлайн, радо ділились знаннями, розповідали про власний практичний досвід та спільно обговорювали можливості, які дозволяють вже сьогодні народжувати нові ідеї та генерувати спільні інноваційні плани на майбутнє.

Представники правління АЮКУ прозвітували про діяльність асоціації за 2023 рік, адже юридична клінічна спільнота сьогодні налічує понад 60 юридичних клінік по всій території України, які надають правові консультації, представляють клієнтів у суді, займаються правопросвітою, поєднуючи соціальну функцію та місію практичної підготовки студентів.

В другій частині заходу відбулися вибори Голови та Правління АЮКУ, було проведено презентацію змін до Статуту АЮКУ та Стандартів діяльності юридичних клінік та прийнято нових членів до складу АЮКУ.

Дякуємо організаторам даного форуму – команді АЮКУ та особисто кандидатці політичних наук, доцентці, Голові Асоціації юридичних клінік України Юлії Ломжець за чудову організацію, за можливість живого спілкування з колегами та за можливість обміну практичним досвідом з надання правничої допомоги.

По завершенню заходу всі учасники залишились неймовірно задоволеними від цікавого спілкування та взаємного обміну думками, ідеями та новими проєктами, які слід реалізовувати в нашій державі та спільно наближати нашу Перемогу!!!

Прес-Центр КУП НАНУ