Участь представників КУП НАНУ у Міжнародній науково-практичній конференції «28-річчя Конституції України: досвід, воєнні випробування та повоєнний ренесанс»

27 Червня, 2024

Ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький та проректор з наукової роботи Іван Кайло взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «28-річчя КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ: ДОСВІД, ВОЄННІ ВИПРОБУВАННЯ ТА ПОВОЄННИЙ РЕНЕСАНС», яка відбулась в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України 26 червня 2024 року.

Учасники конференції обговорили проблеми формування конституціоналізму в Україні, розвитку Конституції України, відзначенні її ролі у формуванні сучасної України.

У своїх доповідях науковці вносили пропозиції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північно-атлантичного договору, а також її реалізації в умовах воєнного стану та викликів російсько-української війни.

Акцентувалося на необхідності посилення захисту Конституції України та розвитку її положень, зміцнення засад конституціоналізму в Україні, забезпечення конституційних принципів та посилення гарантій конституційного ладу в Україні.

У зв’язку з цим учасники конференції напрацювали ряд рекомендацій щодо зміцнення засад конституціоналізму, людиноцентризму, демократії; продовження стратегічного курсу держави на набуття членства ЄС та НАТО; розширення наукової та просвітницької роботи щодо історичної ваги прийняття Конституції України та її реалізації в умовах воєнного стану тощо.

Матеріали конференції будуть опубліковані у вигляді збірника тез та повідомлень.

Прес-Центр КУП НАНУ