Участь представників КУП НАНУ у Міжнародній науково-практичній конференції: «Спортивне право України: теоретичні і практичні проблеми формування галузі»

6 Червня, 2024

Проректор з наукової роботи, професор Іван Кайло та професор кафедри Міжнародного права та галузевих правових дисциплін Руслан Чорнолуцький Київського університету права НАН України  взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції: «Спортивне право України: теоретичні і практичні проблеми формування галузі», яка відбулась в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України 5 червня 2024 року.

Професор Іван Кайло зачитав присутнім вітальне слово від ректора Київського університету права НАН України Юрія Бошицького, а також додав, що «активний розвиток фізичної культури і спорту в Україні охопив широке коло проблемних питань, які потребують правового регулювання. Тому виокремлення спортивного права, як самостійної галузі права, є надзвичайно актуальним. Завданням спортивного права, ми вважаємо, має бути гармонізація різних галузей права: адміністративного, цивільного, трудового тощо».

Професор Руслан Чорнолуцький зауважив на актуальності винесення на обговорення питання щодо спортивного права, як окремої галузі права, відмітив, що проведення подібного наукового заходу сьогодні  сприятиме здійсненню кардинальних змін у створенні системи правових норм, які будуть регулювати спортивні правовідносини.

Також у конференції взяли участь представники Національного олімпійського комітету, Міністерства молоді та спорту, Апарату Верховної Ради України, науковці закладів вищої освіти та науково-дослідних установ.

Учасники конференції напрацювали ряд рекомендацій керівним органам влади. Оскільки права людей, задіяних тим чи іншим чином у сфері спорту наразі не гарантуються державою належним чином, є необхідність виділити окрему галузь – спортивне право, яке потребує методологічного дослідження, запровадження спеціальної навчальної дисципліни, підготовки відповідних науково-педагогічних кадрів, а також заснування міжвідомчого науково-практичного проєкту «Спортивне право».

За результатами конференції буде підготовлено збірник тез та рекомендацій, який буде розміщено на офіційному сайті в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.

Прес-Центр КУП НАНУ