Участь у міжнародній конференції представників КУП НАНУ

20 Травня, 2009

18 та 19 травня цього року у Сербії (м. Ніш) відбулася щорічна міжнародна конференція, присвячена річниці заснування юридичного факультету Нішського університету. Розпочалась конференція 18 травня 2009 р. святкуванням 49-ї річниці цього факультету. На зборах викладачів та студентів лунали поздоровлення від ректора університету, деканів юридичних факультетів університетів Словенії, Чорногорії, Хорватії, Німеччини, Австрії та Боснії. З привітальним словом до декана факультету проф. Невени Петрушич ві імені Київського університету права НАН України звернулася проректор з навчальної роботи проф. Бобровник С.В. Вона наголосила на важливості співпраці між країнами та університетами, висловила надію на її зміцненні, а також вручила поздоровчу адресу та пам’ятні сувеніри від університету. В якості почесного члена жюрі Бобровник С.В. була запрошена на конкурс з риторики серед студентів І-ІV курсів юридичного факультету. Основними темами, які були підняті виступаючими, були діяльність парламенту Сербії, розвиток сім’ї, проблеми сексуальних меншин, моральний розвиток суспільства.
19 травня 2009 р. відбулась конференція на тему: «Право Республіки Сербія та право ЄС: стан і перспективи». З привітальним словом учасникам звернувся проф. Н. Стоянович (Голова центру міжнародного співробітництва), проф. С. Голубович (координатор конференції), М. Демвич (Директор Департаменту Євроінтеграції) та Н. Петрушич (декан факультету).
Конференція проходила на пленарному засіданні та в роботі секцій «Права людини та демократія у роботі ЄС», «Цивільне право та судовий захист в ЄС», «Кримінальне право і судовий захист в ЄС», «Торгове право та інтеграція в ЄС».
На пленарному засіданні були виголошені доповіді «Можливості та перешкоди гармонізації національного права та права ЄС» (проф. Р. Вукадінович, Чорногорія); «Правовий статус Косова» (проф., д-р М.Гейстінгер, Зальцбург); «Цивільне право Сербії та ЄС» (проф. М. Васильєвіч, Бєлград); «Трудове право Республіки Сербія та гармонізація з правом ЄС» (проф., д-р В. Попович, Бана Луці); «Європейська автономія університету» (проф., д-р В.Века, Зальцбург); «Закон Республіки Македонія: процес гармонізації з правом ЄС» (проф., д-р Т. Камематієв, Скогіє); «Міжнародні стандарти в кримінальному праві» (проф., д-р Н. Матовскі. Скогіє); «Європейські стандарти у сфері захисту та на допомогу адвоката» (проф., дрю М. Симович, Бана Луці); «Нові тенденції розвитку європейського приватного права» (проф., др. Д. Ніколич, Новий сад); «Стандарти ЄС у сфері медіа» (проф. др.. М. Ротт, Зальцбург); «Застава у цивільному праві Сербії та Хорватії» (проф., др. Е. Куик, Реці). З доповіддю стосовно аспектів співвідношення національного права та права ЄС виступила професор С.В. Бобровник.

Після пленарного засідання відбулась дискусія стосовно взаємодії різноманітних систем права в рамках ЄС. Виступаючі наголошували на неприйнятності автоматичної рецепції права ЄС до національного та необхідності доцільної рецепції, яка б, з однієї сторони, врахувала міжнародні європейські стандарти, а з іншої зберігали національні традиції національного права. Наукова дискусія транслювалась по телебаченню, де були представлені вузи, представники яких стали учасниками дискусії.

Фоторепортаж: