Урочисте засідання, присвячене 75-річчю Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України

10 Жовтня, 2024

У вівторок 8 жовтня 2024 року в залі засідань Вченої ради Інституту держави і права імені В.М. Корецького під головуванням директора Інституту Олександра Скрипнюка відбулося урочисте засідання, присвячене 75-річчю Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України. Символічно, що цей захід проходив у день професійного свята ‒ Дня юриста України.

Розпочався захід з привітання гостям урочистого засідання директора Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України Скрипнюка Олександра Васильовича, який у своєму виступі привітав поважних гостей та співробітників Інституту та розповів про основні етапи зародження, створення та функціонування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, що є провідною науково-дослідною установою юридичного профілю в Україні. Доповідач не оминув у своєму виступі також і пріоритетні напрями фундаментальних досліджень Інституту, такі як проблеми державотворення і правотворення в Україні: теорія, історія, практика; правові проблеми демократизації суспільних відносин і формування громадянського суспільства та утвердження і реалізація прав та свобод людини; теоретичні і прикладні проблеми розвитку правової системи України; теоретичні і практичні проблеми реалізації Конституції та законодавства України; Україна в системі сучасного міжнародного правопорядку та Європейської інтеграції: теорія і практика; проблеми енциклопедичних юридичних досліджень, філософії і соціології права.

У продовження урочистого засідання до співробітників Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України та почесних гостей з вітальним словом звернувся Президент НАН України академік Анатолій Глібович Загородній.

Теплі вітальні слова з нагоди 75-річчя Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України пролунали також від професора, Заслуженого юриста України Юрія Ладиславовича Бошицького ‒ ректора Київського університету права НАН України. Юрій Ладиславович у своєму виступі наголосив на органічних партнерських зв’язках, які поєднують обидві установи, що логічно пояснюється тим фактом, що саме Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України в 1995 році виступив засновником Вищої школи права при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, правонаступником якої є Київський університет права НАН України.

У ході святкового засідання колектив Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України вітали також почесні гості, такі як Корнієнко Олександр Сергійович (перший заступник голови Верховної Ради України); Мудра Ірина Романівна (заступник Керівника Офісу Президента України); Бандурка Олександр Маркович (перший віцепрезидент НАПрН України) та багато інших поважних гостей.

На урочистому засіданні керівництво та співробітники Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України були удостоєні різноманітних нагород та подяк, вручених їм від імені органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, громадських та самоврядних організацій України.

Завершилося урочисте засідання словами подяки, що висловив до присутніх директор Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Скрипнюк Олександр Васильович, пообіцявши і надалі робити все від нього залежне, для того, щоб очолюваний ним заклад і надалі залишався провідною науково-дослідною установою юридичного профілю в Україні, колискою національної державно-правової думки.

Прес-Центр КУП НАНУ