УВАГА! 22 квітня 2021 року в КУП НАНУ відбудеться круглий стіл в онлайн-форматі на тему: «Ядерна безпека: правові проблеми та міжнародні виклики ХХІ століття»

20 Квітня, 2021

Юридична клініка «Фенікс» Київського університету права НАН України, кафедра державно-правових та галузевих правових дисциплін, кафедра кримінального права та процесу, кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства запрошують студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників університету на Круглий стіл «Ядерна безпека: правові проблеми та міжнародні виклики ХХІ століття», присвячений 35 річниці аварії на ЧАЕС.

Наприкінці 80-х років ХХ століття світ та Україна поділили своє життя на дві половини: «до» та «після» Чорнобильської катастрофи. Страшна техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України неподалік Києва, сталася в ніч на 26 квітня 1986 року.

Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком, адже радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною колишнього СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Близько 200000 осіб було евакуйовано із зон забруднення.

Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для всього світу. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує досі.

Захід відбудеться 22 квітня 2021 року об 11.00 в онлайн-режимі за посиланням: https://meet.google.com/zeq-qtuz-wqh

Чекаємо на вас!

Прес-центр КУП НАНУ