В КУП НАНУ пройшло засідання студентського наукового гуртка «Пам’ятки права»

2 Грудня, 2021

25 листопада 2021 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «Пам’ятки права», яке присвячувалось дослідженню джерел та основних рис римського права. Захід було організовано та проведено керівником наукового гуртка доцентом кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін кандидатом історичних наук Романовою О.М. В ньому також прийняли участь проректор з навчально-методичної роботи кандидат історичних наук Лісова К.С. та завідувач кафедри кандидат юридичних наук, доцент Матвєєв С.В.

В засіданні наукового гуртка взяли участь студенти першого курсу університету. Студенти демонстрували заздалегідь підготовлені презентації, задавали питання одне одному, дискутували, висловлювали власні погляди та позиції. Було проаналізовано основні джерела  Закони ХІІ таблиць, окремі види законів Стародавнього Риму (постанови народних зборів, постанови сенату, імператорські конституції), праці римських юристів, Звід законів Юстиніана (Дигести, Кодекс, Інституції, Новели).

На закріплення матеріалу учасникам наукового гуртка було запропоновано тестові завдання та кросворд, що надало процесу змагальності, динаміки та зацікавленості у результаті.

Тема, якій було присвячене засідання наукового гуртка є надзвичайно актуальною та не тільки необхідною складовою професійної освіти сучасного юриста але й засобом підвищення його загальної освіти. Вивчення джерел римського права дозволяє, з одного боку, сконцентрувати увагу на сутності права, з іншого – виявити в кожному юристі дух творчості, без чого не може бути права та юридичної науки.

Засідання гуртка проходило в онлайн режимі на платформі Google Meet.

Прес-центр КУП НАН