В КУП НАНУ пройшов круглий стіл до дня підписання Європейської конвенції з прав людини

27 Жовтня, 2022

З дня нагоди підписання Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (Європейська Конвенція з прав людини) на кафедрі кримінального права та процесу Київського університету права НАН України було проведено круглий стіл на тему «Право на суд присяжних: забезпечення, функціонування та українські реалії».

Конвенція була відкрита для підписання 4 листопада 1950 року, набула чинності 3 вересня 1953 року. Вона запровадила судовий механізм захисту визнаних міжнародним правом загальних стандартів політичних, економічних, соціальних і культурних прав та свобод людини в країнах  членах Ради Європи.

Україна ратифікувала Конвенцію 17 липня 1997 року і вона набула чинності 11 вересня тогож року. Тим самим Україна взяла зобов’язання привести своє законодавство до міжнародних стандартів, закріплених в Конвенції.

Метою круглого столу стало обговорення найбільш актуальних питань реалізації права на суд присяжних.

Під час круглого столу виступили гості: суддя Верховного Суду України – Галина Канигіна, суддя суду першої інстанції у відставці, адвокат юридичної компанії «Амбер» – Людмила Козятник та адвокат індивідуальної практики  Сергій Ситнюк з доповідями.

У засіданні круглого столу окрім здобувачів та гостей брали участь завідувач кафедри к.ю.н. Валерій Андрусів, к.ю.н., доцент кафедри Надія Дроздович, к.ю.н., доцент. Іван Канфуі, к.ю.н., доцент, доцент кафедри Олександр Савка, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін професор Сергій Матвєєв.

Захід відбувся у форматі онлайн-зустрічі. Зустріч пройшла у теплій, дружній атмосфері, здобувачі із захопленням слухали гостей, задавали запитання.

Прес-Центр КУП НАНУ