В КУП НАНУ пройшов круглий стіл на тему: «Дотримання прав людини під час воєнного стану в Україні»

17 Травня, 2022

17 травня 2022 року в Київському університеті права НАН України було проведено засідання круглого столу на тему «Дотримання прав людини під час воєнного стану в Україні», організатором якого виступила доцент кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Романова Олена Миколаївна.

Збройна агресія російської федерації і її повномасштабне вторгнення на територію України змусили весь державний апарат і суспільство в цілому перейти до оперативного функціонування в умовах правового режиму воєнного стану. За Законом про правовий режим воєнного стану, на період воєнного стану припиняється дія низки статей Конституції. Таким чином, на період дії правового режиму воєнного стану тимчасово обмежуються права та свободи громадян, передбачені статтями Конституції України. З огляду на це, особливого значення набувають проблеми правового забезпечення життєдіяльності громадян в умовах дії негативних чинників.

Незважаючи на всі складнощі сучасних реалій, права людини підлягають виключній охороні. Це зумовлено тим, що положення Конституції України визнають найвищою соціальною цінністю людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку. Тому, питанням дотримання прав людини під час воєнного стану в Україні було присвячено особливу увагу під час проведення круглого столу.

Участь у круглому столі взяли студенти першого курсу Київського університету права НАН України спеціальностей 081 «Право» та 293 «Міжнародне право». Під час засідання студенти виступали зі заздалегідь підготовленими матеріалами у вигляді презентацій з детальним аналізом щодо реалізації конституційних та міжнародних прав людини і громадянина в Україні під час воєнного стану. Найбільшу активність у підготовці до проведення заходу проявили студенти Юля Ярчук, Олександра Вілінська, Наомі Онвуемелі, Іванна Великодна, Юлія Трошко, Дарья Дільман, Юрій Корзун, Іванна Мельник, Василь Демиденко, Назар Примаков.

Захід було проведено в онлайн форматі.

Прес-Центр КУП НАНУ