В КУП НАНУ відбулась відеоконференція на тему «Правове регулювання електронного судочинства в кримінальному процесі»

22 Травня, 2021

В Київському університеті права НАН України у форматі відеоконференції з використанням платформи Skype відбулась відеоконференція на тему «Правове регулювання електронного судочинства в кримінальному процесі» за участі адвоката, арбітражного керуючого, заступника Голови комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України Юрієм Сергійович Григоренко.

Організатором відеоконференції виступила кафедра кримінального права та процесу, модератором заходу став завідувач кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України, кандидат юридичних наук, доцент Савка Олександр Іванович.

Захід було присвячено обговоренню питання доступу до правосуддя в умовах пандемії COVID-19.

Доповідач наголосив на проблемні питання з приводу легітимності електронного суду у різних процесах в тому числі у кримінальному судочинстві. Так, процесуальне законодавство України передбачає, що положення стосовно електронного суду, вводяться в дію тоді, коли з’являється повідомлення про офіційний запуск електронного суду. На сьогодні, такого повідомлення не існує. У зв’язку з чим, це спричиняє неоднозначну практику щодо приймання суддями документів, які поданні в електронному варіанті за допомогою електронного суду.

Учасники відеокрнференції та гість активно обговорювали питання ролі та значення електронного судочинства у кримінальному процесі. На обрання саме такої теми заходу організаторів та студентів надихнуло закінчення повного курсу з кримінального права та процесу, а також підготовка до проходження відповідної практики студентами групи.

Одним із важливих питань, що поклав початок  дискусії, стало питання щодо того як саме сучасні технології змінюють світ в цілому, та процес здійснення правосуддя в умовах всесвітньої пандемії коронавірусу, коли учасники судового процесу почасти не мають можливості особисто приймати участь в судових засіданнях змінюють саму систему?

Особливо активною була дискусія навколо теми саме процесу реєстрації особистого кабінету та ведення електронного судового документообігу в інших процесах галузі права.

Прес-центр КУП НАНУ