В КУП НАНУ відбулася лекція-диспут для студентів по темі «Соціальне партнерство. Колективний договір»

8 Квітня, 2023

5 квітня для здобувачів освіти Київського університету права НАН України відбулася лекція-диспут на тему «Соціальне партнерство. Колективний договір». Захід було організовано кафедрою міжнародного права та галузевих правових дисциплін для випускників 4-го курсу спеціальності 081 «Право» в рамках навчальної дисципліни «Трудове право та право соціального забезпечення». Лекція-диспут відбулася в онлайн-форматі на платформі Google Meet.

Лекторкою заходу виступила к.ю.н. Валерія Вікторівна Філінович, доцентка кафедри цивільного права і процесу Національного авіаційного університету, яка розповіла студентам про те, що соціальне партнерство, як взаємодія сторін, що заснована на їх незалежності та рівноправності, є альтернативою зловживанням у трудовій сфері та будь-якій диктатурі збоку осіб. Саме вона вважається дієвим засобом вирішення соціальних конфліктів на засадах миру, адже його головний метод вирішення суперечок – це компроміс, що допомагає узгодити інтереси обох сторін трудових правовідносин (роботодавця та працівників) шляхом мирних переговорів та взаємопоступок.

Також лекторка розповіла слухачам про особливості укладання та внесення змін до колективних договорів, окремо розкривши поняття такого терміну та його сутність. Особлива увага була приділена змісту колективного договору, в контексті чого доповідачкою було вказано на можливість визнання його недійсним, якщо він вміщує положення, які погіршують становище робітників у порівнянні з діючим законодавством.

Наприкінці лекції здобувачі вищої освіти мали змогу поставити питання лекторці, зокрема щодо відповідальності сторін за невиконання колдоговорів та їх небажання діяти в рамках соціального партнерства. Такі заходи відіграють важливу роль у професійній підготовці студентів, адже сприяють формуванню у них як загальних, так і спеціальних компетентностей, набуттю теоретичних та практичних навичок, що стануть у нагоді під час їх трудового шляху.

Прес-Центр КУП НАНУ