В рамках проекту «Пізнай свій край» Культурно-розважальний центр КУП НАН України організував екскурсію в найбільший дендропарк України –«Олександрію»

21 Вересня, 2009

19 вересня 2009 року студенти КУП НАН України відвідали стародавнє місто Біла Церква, яке розташоване на лівому березі ріки Рось. Тут, у мальовничій лісостеповій місцевості, пересіченої глибокими балками із цілющими радоновими джерелами, і був закладений наприкінці XVIII століття нині прославлений дендропарк.

Олександрія, найбільший дендропарк України (297 гектарів). Синтез науки й мистецтва привів до появи дивного своєю різноманітністю й красою співдружності рослин.
Парк Олександрія давно вже перестав бути визначний пам’яткою місцевого значення. Слава його залучала сюди безліч відвідувачів, серед яких було чимало відомих людей.
У різний час по тутешніх тінистих алеях ходили поети Гаврило Державін і Олександр Пушкін; бували отут Тарас Шевченко, декабристи Сергій Мурах- Апостол, Михайло Бестужев- Рюмін, відвідували парк члени імператорської родини.

Їдуть і сьогодні в Олександрію екскурсанти з різних куточків країни.
Студенти університету під час екскурсії дізнались багато нового та цікавого з історії дендрологічного парку, а саме те, що названий він на честь своєї фундаторки – Олександри. Олександра Василівна Энгельгардт, по чоловікові Браницкая одержала садибу в Білій Церкві в подарунок від свого чоловіка – коронного гетьмана Польщі Ксаверия Браницкого.

Парк захоплює своєю неповторністю. Гуляючи алеями, не помічаєш, як плине час.
Можна дуже довго розповідати про різноманіття архітектурних пам’яток та скульптурних зображень “Олександрії”, про неповторність та красу її ландшафтів, але краще хоч раз поїхати та побачити.

Матеріал підготовлено

менеджером Культурно розважального центру