Відбувся круглий стіл зі студентами 1-го курсу, присвячений Дню Конституції України

27 Червня, 2022

27 червня 2022 року, напередодні всеукраїнського свята Дня Конституції у КУП НАН України відбувся круглий стіл зі студентами першого курсу, присвячений цій видатній події. Захід був проведений кафедрою загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін під керівництвом завідувача кафедри кандидата юридичних наук, доцента Сергія Матвєєва. Для участі в круглому столі була запрошена завідувачка кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін кандидат юридичних наук, доцент Ірина Толкачова.

Студенти першого курсу спеціальностей 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» виявили неабияку зацікавленість та активність у організації та проведенні цього заходу. Було підготовлено 8 доповідей, які супроводжувалися наочними презентаціями: Іванна Великодна і Юлія Ярчук виступили з доповіддю на тему «Стандарти європейського конституціоналізму»; Анастасія Калініченко і Анна Чала – «Історія прийняття Конституції України»; Юрій Кравчук – «Основні цінності європейського конституціоналізму та їх втілення в Конституцію України: досягнення та виклики»; Олександра Вілінська і Дар’я Негрій – «Обмеження конституційних прав людини під час війни»; Антоніна Олійник – «Історія внесення змін до Конституції України»; Марина Мирончук і Дільман Дар’я – «Роль і місце Конституційного Суду в системі вищих органів державної влади»; Анжеліка Браткова – «Конституція Пилипа Орлика»; Іванна Мельник – «Загальна характеристика гарантій реалізації Конституції України».

Крім зазначених доповідей, студентами навчальної групи ПБ-12 були розроблені питання для вікторини, присвяченої цікавим фактам та особливостям Конституції України. Кожен учасник круглого столу мав можливість перевірити рівень своїх знань.

Наприкінці заходу своїми враженнями від круглого столу поділилася кандидат філологічних наук, доцент кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Ольга Некряч. Вона відмітила високий рівень як підготовки до заходу, так і його проведення; зауважила про потужний науково-освітній потенціал студентів першого курсу.

Бажаємо всім нових успіхів! Дякуємо за участь у підготовці й проведенні!

Прес-Центр КУП НАНУ