Відбувся вебінар «Сексуальне насильство в збройному конфлікті: міжнародна практика та українська перспектива» за участю представника КУП НАНУ

8 Грудня, 2022

Представник КУП НАНУ к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу Веселовська Наталія Олександрівна 07.12.2022 р. взяла участь у корисному заході, який проводив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана разом із радницею з рівних можливостей, різноманіття та інклюзії в рамках Всесвітньої кампанії “16 днів проти насильства”.

Українське суспільство щиро зацікавлене у вирішенні питання насильства в Україні, тому вебінар «Сексуальне насильство в збройному конфлікті: міжнародна практика та українська перспектива» був насичений корисними рекомендаціями, дослідженнями, фактами та пропозиціями.

Чому проблема сексуального насильства є такою актуальною? Тому що діти є дуже вразливими до всіх форм насильства й за мирних обставин, проте під час повномасштабної війни ВСІ перебувають в зоні підвищеного ризику. Воєнні злочини потребують особливого реагування.

Тому, у рамках кампанії “16 днів проти насильства” важливим заходом є вебінар на тему “Сексуальне насильство в збройному конфлікті: міжнародна практика та українська перспектива”.

Спікерами виступили закордонні колеги:

Александра Нензі-Марек – Краківський адвокат та науковець із досвідом роботи в секторі неурядових організацій із сім’ями вимушено зниклих безвісти та постраждалими від сексуального насильства під час війни на Балканах. Експерт у сфері правосуддя перехідного періоду.

Анна Адамська – Галанд – керівниця судового компоненту EU Pravo Justice Ukraine; адвокатка;експерт з міжнародного гуманітарного права та прав людини. Була суддею протягом 17 років, з них 6 років у міжнародному судочинстві в Косово, також як суддя Верховного суду. Отримала ступінь доктора філософії з права з відзнакою Вроцлавського університету за дисертацію на тему «Уразливі свідки в практиці міжнародних і змішаних судів».

Прес-Центр КУП НАНУ