Візит представників Арканзаського університету США і працівників Посольства США до Київського університету права НАН України

26 Лютого, 2009

Візит представників Арканзаського університету Сполучених Штатів Америки, декана, професора Сінтії Ненс і професора Крістофера Келлі у супроводі працівників Посольства США в Україні.
Протягом багатьох років у Київського університету права Національної академії наук України склались ділові та дружні стосунки з посольствами іноземних країн.
В межах програми офіційного візиту до України у КУП НАН України відбулася дружня зустріч між ректором, професором Ю. Бошицьким та представниками Арканзаського університету: деканом юридичної школи, професором Сінтіїєю Ненс і професором права Крістофером Келлі, у супроводі заступника аташе з питань культури Посольства США Робблі Карен.
Під час офіційної бесіди ректором і деканом були обговорені питання забезпечення обміну інформацією в галузі юридичної освіти, обміну досвідом у навчанні практичних навичок для студентів-юристів, зокрема, робота юридичних клінік, обміну темами, що становлять спільний інтерес шляхом публікацій статей американських і українських науковців з використанням видавничих об’єктів КУП НАН України. Розглядались можливості розробки короткострокових турів обміну для викладачів і студентів на основі потенційних інтересів. Мова також йшла про налагодження контактів у сфері культурного, духовного та естетичного виховання студентів, як майбутньої юридичної еліти України.
Професор Кристофер Келлі, в свою чергу, звернувся до ректора КУП НАН України з пропозицією відвідати університет у травні місяці та провести декілька майстер-класів для студентів університету за тематикою: «Юридичне письмо на англійській мові».
Після офіційної зустрічі, професор Сінтія Ненс і професор Крістофер Келлі виступили з промовою перед студентами та науково-педагогічними працівниками університету, щодо актуальних проблем гендерної політики у Сполучених Штатах Америки та світі. В ході бесіди професор Ненс висвітлила таку важливу проблему, як дискримінація на ринку праці, а саме: дискримінація при наймі на роботу, дискримінація відносно доступу до певних професій та посад, дискримінація оплати праці, вікова дискримінація, дискримінація при просуванню по службі або професійній кар’єрі, дискримінація при отриманні освіти або професійної підготовки.
Також слухачі мали змогу почути оцінку професора Ненс відносно політичних направлень президента Америки Барака Обами, його кроки для виходу з економічної кризи, та забезпечення недопущення масових звільнень з робіт.
Майбутні юристи активно спілкувалися з професором англійською мовою, засвідчуючи високий рівень фахової та мовної підготовки.
Підсумувавши бесіду професора Ненс зі студентами можна зробити висновок що гендерна політика та проблематика на даний момент є дуже цікавою та актуальною для студентів нашого університету. Студенти вільно орієнтуються у питаннях трудового права, зокрема у напрямках вікової та кар’єрної дискримінації в Україні.
Проведення таких зустрічей є однією з ефективних форм навчально-виховного процесу, що сприяє формуванню широкого політичного світогляду, спонукає студентів до аналітичної діяльності і висловлення власної точки зору.

Фоторепортаж: