Виховна діяльність кафедри загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін у першому семестрі 2020-2021 н.р. в умовах змішаного та дистанційного навчання

18 Січня, 2021

Пандемія Covid-19 внесла певні зміни у роботу Київського університету права НАН України у першому семестрі 2020-2021 н.р. Усі кафедри вузу мусіли переглянути звичний порядок і перейти на новий для себе онлайн-режим роботи. В умовах запровадженого змішаного та дистанційного навчання, потрібно було проводити не тільки освітню, наукову та методичну роботу, а й на належному рівні організовувати виховні заходи зі студентами. Своїм досвідом роботи ділиться кафедра загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАН України.

Кафедра загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАН України спромоглася в умовах змішаного та дистанційного навчання в першому семестрі провести ряд цікавих та креативних виховних заходів, долучивши до активної участі в них студентів.

До дня українського юриста, який щорічно відзначається 8 жовтня, за ініціативи доцента кафедри загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін к.ф.н. Некряч Ольги Василівни було проведено зі студентами першого курсу спеціальності «Право» семінар-дискурс на тему: «Мовна ідентифікація юриста: бажання чи необхідність». Студенти мали можливість висловити власну думку щодо важливості мовленнєвої компетенції у своїй майбутній професії, а також проаналізувати мовну ситуацію у своїх рідних містах і селищах.

В рамках університетського проєкту «Пізнай свій край» та навчальної програми дисципліни «Релігієзнавство» за ініціативи доцента кафедри к.філ.н. Кальмук Ірини Павлівни у жовтні була проведена серія екскурсій для студентів першого курсу спеціальності «Право». Студенти відвідали Центральну Синагогу м. Києва, православні Софіївський та Михайлівський золотоверхий Собори.

В рамках заходів присвячених святкуванню 25-річчя КУП НАНУ старшим викладачем кафедри Васюк Ларисою Миколаївною разом із студентами першого курсу спеціальності «Міжнародне право» було підготовлено презентації англійською мовою щодо історії заснування та діяльності Київського університету права НАН України. Студенти висвітлили найкращі моменти з життя вузу, його успіхи та досягнення. На особливу увагу заслуговують презентації присвячені науковій, освітній та виховній діяльності університету.

3 грудня 2020 р. під керівництвом кафедри та за ініціативи доцента Романової Олени Миколаївни в режимі онлайн в рамках заходів з нагоди 25-річчя КУП НАНУ була проведена святкова вікторина «Сторінками історії КУП НАН України». У вікторині взяли активну участь студенти першого курсу, змагаючись у двох командах під назвами «Ілютріпіон» та «Imperium». В процесі гри учасники демонстрували підготовлені презентації з історії КУП, презентували власні команди, шукаючи відповіді на питання у грі брейн-ринг.

За ініціативи кафедри та студентів першого курсу були підготовлені відеопривітання студентів з 25-річчям КУП НАН України. У своїх відеороликах студенти висловили подяку всьому професорсько-викладацькому складу, побажали всім міцного здоров’я, успіхів та наснаги в їхній нелегкій праці, а університету – нових звершень та процвітання. Відеоролики були розміщенні на сайті та офіційних сторінках КУП НАН України в соціальних мережах. Докладніше за посиланням.

Кафедрою загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін до 25-річчя КУП НАНУ було проведено фоточелендж в соцмережах Facebook та Instagram під назвою «Я частинка КУП НАНУ». Студенти та викладачі університету активно протягом місяця публікували на своїх сторінках в соцмережах фото зроблені в стінах КУПУ з хештегом «ЯчастинкаКУПНАНУкраїни». Приємно вразило те, що до участі у фотоконкурсі долучились випускники та співробітники вузу минулих років. Цей фоточелендж на якусь мить об’єднав всіх кому рідні стіни цього університету. Переможницею фотоконкурсу за підрахунками лайків під своїм фото стала студентка першого курсу – Куделя Вікторія.

Співробітники кафедри загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін довели, що й в умовах карантину та дистанційного навчання можна проводити активну виховну діяльність. Заходи організовані за ініціативи кафедри в першому семестрі 2020-2021 н.р. не лише сприяли посиленню комунікації зі студентами, а й виконали важливу функцію популяризації інформації про КУП НАН України в соціальних мережах інтернет.

Прес-центр КУП НАНУ