Юридична клініка «Фенікс» КУП НАНУ прийняла участь у з’їзді Асоціації юридичних клінік України

8 Липня, 2022

30 червня відбувся «З’їзд Асоціації юридичних клінік України», який об’єднав представників понад 40 юридичних клінік з різних куточків України. Попри військовий час, захід відбувся у змішаному форматі й дозволив представникам юридичного клінічного руху України зустрітися та обговорити особливості роботи, проблеми та перспективи розвитку юридичних клінік.

Асоціація юридичних клінік України – громадське об’єднання, діяльність якого спрямована на розвиток юридичної клінічної освіти та розбудову мережі юридичних клінік. Нагадаємо, що юридичний клінічний рух в Україні розвивається із 1990-их років, і об’єднаний Асоціацією у мережу в 2003-2004 рр.

Щороку Асоціація узагальнює найзначніші події та здобутки, які вважає досягненнями: інституційні, брендові, розвиваючі, партнерські і не лише. З кожним роком обсяг та кількість наших досягнень зростає. Не дивлячись на виклики та обмеження, пов’язані із пандемією Covid19, юридичний клінічний рух продовжує розвиватися. Інституційний розвиток мережі та Асоціації забезпечують 30% юридичних клінік, переважна більшість залишаються пасивними.

Темою звіту цього року стала “Стратегічні цілі розвитку мережі юридичних клінік України. Під час з’їзду Голова Асоціації ЮКУ Ю. Ломжець представила основні результати діяльності за попередній рік, зокрема: посилення співпраці з міжнародними партнерами, проведення англомовної Національна Олімпіада з консультування клієнтів, проведення “діагностики” виконання стратегічного плану та комунікаційної стратегії АЮКУ; продовження практики організації заходів з розвитку практичних навичок та наукових здібностей студентів юридичних клінік; продовження практики організації Форумів, спрямованих на посилення інституційної спроможності юридичних клінік; моніторинг юридичних клінік; розширення експертних сфер Асоціації тощо.

Від Київського університету права участь заході прийняла завідувач Юридичної клініки «Фенікс», к.ю.н., доцент, професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства О. Хорватова.

Під час З’їзду відбулися також вибори керуючих органів Асоціації: Голови та членів Правління. Представники Юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України також прийняли участь у голосуванні.

Також за З’їзді були презентовані «Стратегічні цілі діяльності Асоціації юридичних клінік України та план розвитку до 2025 року». Оскільки Асоціація є впливовою, професійною, визнаною організацією, яка бере активну участь у процесах реформування правничої освіти, то основними цінностями мають стати якісна юридична клінічна освіта, запровадження інновацій в освітньому процесі, а також інтегрованість у національні й міжнародні професійні спільноти.

Безперечно, важливим під час З’їзду стала дискусія щодо перспектив та вразливостей юридичних клінік України в часи війни. Так, учасники обговорили “сценарії розвитку юридичного клінічного руху” та напрацювали “Дорожню карту для юридичних клінік” у випадках їх закриття чи ліквідації.

Прес-Центр КУП НАНУ