До Дня юриста в КУП НАНУ відбувся аспірантський круглий стіл

10 Жовтня, 2023

У Київському університеті права НАН Україна 5 жовтня 2023 року з нагоди професійного свята – Дня юриста, відбувся круглий стіл на тему: “Актуальні проблеми сучасної юридичної науки і практики в умовах воєнного стану”

Організатор та модератор заходу: завідувачка аспірантурою, к.ю.н., доцент Раїса Перелигіна. З вітальним словом до здобувачів звернулися проректор з наукової роботи Костянтин Захаренко, зазначивши, що традиційно з нагоди Дня юриста Університет проводить науково-практичні заходи, тематичні круглі столи для обговорення актуальних проблем. Крім того, під час дії воєнного стану розв’язання нагальних питань захисту жертв війни, правого захисту постраждалого населення та відшкодування завданої шкоди стоїть на порядку денному роботи кожної державної інституції та кожної наукової установи. Також здобувачів привітали професорсько-викладацький склад та випускники Університету.

Аспіранти-практики підготували змістовні доповіді. Серед молодих вчених можна виділити наступних доповідачів: Пашинського Анатолія Павловича з доповіддю «Особливості моніторингу способу життя суб’єктів декларування під час воєнного стану в Україні»; Захарчука Романа Миколайовича з доповіддю «Застосування методу логіко-структурних схем для аналізу НПА»; Уголькова Євгена Олександровича з доповіддю «Особливості поновлення адміністративними судами пропущеного процесуального строку в умовах військового стану»; Чекарьова Євгена Володимировича з доповіддю «Критерії для скасування вироку по результатах розгляду верховним судом заяви про перегляд за виключеними обставинами на підставі рішення ЕСПЛ»; Вишневського Владислава Олеговича з доповіддю «Роль об’єктів авторського права, які охороняються правом особливого роду (SUI GENERIS) в умовах війни та післявоєнного відновлення»; Черній Євгенія Валерійовича з доповіддю «Поняття та основні принципи міжнародно-правового регулювання цивільної авіації з урахуванням військових конфліктів» та ін. Відбулася жвава дискусія та обговорення.

Проведення таких заходів сприяє підвищенню ефективності та якості наукових досліджень, підтримки зв’язків у науковій галузі серед викладачів та молодих вчених, організації наукових досліджень, покращенню представлення, обговорення та використання їх результатів.

За результатами круглого столу буде видано збірник матеріалів.

Прес-Центр КУП НАНУ