До Дня Конституції України в КУП НАНУ відбувся аспірантський круглий стіл

27 Червня, 2023

27 червня 2023 року в рамках програми заходів до Дня Конституції України, у Київському університеті права НАН України проведено аспірантський круглий стіл на тему: “Конституційна модернізація в умовах євроінтеграційних змін”. Модератор заходу – Раїса ПЕРЕЛИГІНА, завідувачка аспірантурою, професор кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н., доцент.

Говорили про популяризацію Основного Закону України, імплементацію Цілей сталого розвитку, визначення місця та ролі соціальних інституцій у процесах державотворення, консолідацію суспільства та держави у справі розбудови України, як європейської держави, привернення уваги суспільства до питань прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. З доповідями виступили аспіранти-практики, виникла надзвичайно цікава дискусія.

В обговоренні також взяли участь викладачі університету: к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Толкачова Ірина Анатоліївна, д.ю.н., професор, професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Бригінець Олександр Олексійович, к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Кармазіна Катерина Юріївна, к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Мельниченко Оксана Вікторівна та ін. Запрошені гості: професор Європейської академії прав людини Біленчук Петро Дмитрович, випускник аспірантури КУП НАН України, к.ю.н., Малій Микола Іванович. На заході висвітлено наступні теми: Основоположність Конституції України в процесі електронної євроінтеграційної трансформації; Роль КСУ у забезпеченні верховенства Основного Закону; Євроінтеграційні виклики на сучасному етапі розвитку української держави; Механізм забезпечення та захисту прав людини в умовах євроінтеграції; Конституційна трансформація судової влади в умовах сьогодення; «Загублені ідеї» конституційних проєктів 1991-1993 років та їхня цінність для Української держави та ін.

Найкращих аспірантів було нагороджено грамотами до Дня Конституції України, а також за активну участь у громадському житті університету, старанність, наполегливість та відмінні успіхи у навчанні. За результатами круглого столу планується видання збірника матеріалів.

Прес-Центр КУП НАНУ