До Дня Конституції України в КУП НАНУ відбувся міжкафедральний круглий стіл

29 Червня, 2023

28 червня 2023 року в рамках програми заходів до Дня Конституції України, у Київському університеті права НАНУ організовано міжкафедральний круглий стіл на тему: «Конституція України: стан, перспективи та механізми реалізації».

Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор Київського університету права Національної академії наук України, професор, заслужений юрист України Бошицький Юрій Ладиславович, підкресливши значущість свята та зазначивши, що для кожного громадянина Конституція України є фундаментальною цінністю, яку важливо зберегти і охороняти в ім’я забезпечення національних інтересів, стабільності державного ладу, верховенства прав та свобод людини.

Від Рівненського інституту КУП НАН України із вступним словом звернувся його директор Вєтров Іван Васильович, який вказав, що наукове дослідження та реалізація Основного Закону в умовах сьогодення є надзвичайно актуальними, а проведення подібних заходів спрямоване на утвердження конституційних цінностей у нашій державі.

З вітальними словами виступили:

• Дір Ігор Юрійович – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Швейцарії (28.02.2008 – 22.03.2014), к.ю.н., доцент, професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАН України;
  • Батанов Олександр Васильович – д.ю.н., професор, провідний науковий співробітник відділу конституційного права і місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України;
  • Сюр Наталія Вікторівна – адвокат, поетеса.

У роботі круглого столу взяли участь: к.ю.н., завідувач Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ у м. Ужгород, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Ващинець Іван Іванович, директор та співвласник компанії StarLife Грубрина Алла Леонідівна, к.ю.н., завідувач кафедри кримінального права та процесу, вчений секретар КУП НАНУ Андрусів Валерій Григорович, к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Толкачова Ірина Анатоліївна, к.ю.н., доцент, в.о. завідувача кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, професор кафедри КУП НАНУ Хорватова Оксана Олегівна, д.ю.н., професор, професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Бригінець Олександр Олексійович, к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Радзівілл Олександр Анатолійович, к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Кармазіна Катерина Юріївна, к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ Мельниченко Оксана Вікторівна, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ Дроздович Надія Людвігівна, к.ю.н., доцент, доцент кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ Веселовська Наталія Олександрівна, к.ю.н., доцент, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Ткачук Віктор Євгенович, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Дикун Ганна Петрівна, старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Холоденко Андрій Олексійович, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ Вакуліч Яна Миколаївна, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ Васюк Людмила Миколаївна, викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ Гаджоса Денис Романович, викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ Павлов Володимир Олександрович.

На заході висвітлено наступні теми: «Деякі питання гармонізації авторських прав і конституційних прав людини», «Конституційна скарга як інструмент посилення захисту прав людини», «Конституційні права громадян крізь призму соціального та пенсійного забезпечення: сучасний стан, проблеми та перспективи», «Проблеми правового забезпечення економічних прав громадян в умовах євроінтеграції», «Європейський та євроатлантичний курс України: декларації та проблеми реалізації», «День Конституції України. Історична ретроспектива», «Євроінтеграційні виклики на сучасному етапі розвитку української держави», «Конституційні засади судоустрою України: генезис концепцій в період незалежності», «Сучасний український конституціоналізм: реалії та перспективи» та інші.

Під час роботи круглого столу відбулась жвава дискусія. По закінченню круглого столу було підведено підсумки. Доповідачі висловили бажання щодо проведення конференції з даного напрямку дослідження.

Прес-Центр КУП НАНУ