Екскурсія до Національного музею Тараса Шевченка присвячена 210-й річниці з дня народження митця

9 Березня, 2024

Тарас Григорович Шевченко — видатний український поет, художник і громадський діяч XIX століття. Шевченко відтворював у своїх творах скрутне життя селянства та простих людей, викриваючи соціальні нерівності та критикуючи суспільну несправедливість. Крім літературної діяльності, Тарас Шевченко також прославився як видатний художник, створивши численні картини, акварелі та малюнки, що відображали життя українського народу.

До 210-ї річниці з дня народження митця студенти Київського університету права НАН України відвідали Національний музей Тараса Шевченка. Колекція музею складається з унікальних цінностей: оригіналів малярських робіт, документів про життя та творчість, рукописних списків поезій, рідкісних фотографій поета та його друзів, першодруків творів Шевченка з його автографами, майже всіх видань творів поета й літератури про нього, починаючи з прижиттєвих і закінчуючи сучасними вітчизняними та закордонним виданнями. У 24 залах розміщено понад 4 тисячі експонатів.

Студенти не лише змогли насолодитися творами мистецтва, але й прослухали протягом екскурсії культурологічні та історичні коментарі від завідувачки бібліотеки КУП НАН України Тетяни Ярошевської, що допомогли краще заглибитися в контекст епохи, відображеної в експозиції. Це, а також той факт, що в університеті здобувачі напередодні познайомилися з різноплановою колекцією творів за авторства та про Шевченка у вигляді особливої виставки нашої бібліотеки, зробило екскурсію особливо цінною.

Відвідання музею принесло студентам масу позитивних емоцій і виявило інтерес сучасної молоді Київського університету права НАН України до вивчення своєї історії та культури за допомогою мистецьких експозицій.

Прес-Центр КУП НАНУ