Екскурсія студентів першого курсу КУП НАНУ до Верховного Суду України

24 Березня, 2024

19 та 21 березня студенти першого курсу спеціальності «Право» разом із доцентом кафедри кримінального права та процесу Надією Дроздович відвідали Кловський палац — резиденцію Верховного Суду України.

Для здобувачів Київського університету права НАН України провели екскурсію структурними підрозділами Суду. Спочатку студентів познайомили з історією Кловського палацу — історичної будівлі, перший вигляд якої побачив світ ще в ХІ столітті як Кловський монастир. Після цього майбутній Верховний Суд перебудовувався декілька разів, трансформуючись з монастиря в друкарню, чоловічу гімназію та жіноче училище. Сучасний вигляд Кловського палацу виконаний у стилі бароко.

У будівлі Верховного Суду діє музей, де можна побачити мантії і нагрудні знаки суддів різних часів, подарунки, передані делегаціями від різних держав, пам’ятки, що розкривають історію судової системи України. Студентів особливо зацікавили функціонуючі приміщення практичного спрямування. Серед них зала для конференцій, символічно декорована голубами і снопами пшениці.

Незабутнє враження на студентів справив зал Пленуму, де відбуваються офіційні заходи, засідання Пленуму Верховного Суду. Тут здобувачі мали нагоду поспілкуватися з Головою Верховного Суду Станіславом Кравченко. Пан Голова поділився практичними аспектами роботи суддею Верховного Суду України та відповів на питання студентів.

Відвідати Верховний Суд України — надзвичайно важлива подія для всіх студентів-правників, незалежно від обраного ними напряму майбутнього професійного розвитку. Неможливо словами передати емоції та відчуття, що виникають завдяки атмосфері верховенства права, пануючій у цьому місці.

Прес-Центр КУП НАНУ