Гість КУП НАН України – голова Конституційного Суду України (2006-2007), голова Асоціації суддів Конституційного Суду України пан Домбровський Іван Петрович

23 Червня, 2021

23 червня 2021 року на запрошення ректора Юрія Бошицького, КУП НАН України відвідав суддя Конституційного Суду України у відставці, голова Конституційного Суду України (2006-2007), голова Асоціації суддів Конституційного Суду України, заслужений юрист України – Іван Домбровський.

Захід відбувся з нагоди 25-ї річниці Конституції України «Конституція України: 25 років від історії до сучасності».

Пан Іван Домбровський – надзвичайно цікава особистість, працював суддею Судової колегії (палати) у цивільних справах Верховного Суду України. У 2002 р.  секретарем Пленуму Верховного Суду України. 3 листопада 2005 р. VII з’їзд суддів України призначив Івана Петровича суддею Конституційного Суду України. У вересні 2006 р. на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України його обрано Головою цього Суду. Виступав проти прийняття поспішних рішень, вважаючи, що кожна процедура розгляду справи має відбуватися з отриманням висновків експертів, науковців, міжнародних організацій. На його думку, основний закон держави  Конституція України  потребує суттєвих змін, насамперед для того, щоб тлумачення однієї статті не суперечило іншій. В таких умовах Конституційний Суд буде працювати ефективно.

Ректор обговорив питання співпраці з паном Домбровським, також ознайомив почесного гостя з матеріально-технічною базою університету.

Піднімалися питання співпраці в освітній, науковій та культурній сферах. Також були обговорені питання співпраці на 2022 рік. Зокрема, це викладання Іваном Домбровським окремих спецкурсів для студентів та магістрів університету, проведення різних спільних майстер-класів для аспірантів, питання організації та проведення спільних міжнародних конференції.

Відбулась зустріч членів ректорату з Іваном Петровичем, на якому розповів про свою діяльність в Конституційному Суді України та його бачення Конституції України.

Була досягнута домовленість підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університет права НАН України та Асоціацією суддів Конституційного Суду України.

Прес-центр КУП НАНУ