Гість КУП НАНУ – Бриґітта Суперак голова української національної меншини в парламенті Угорщини

20 Травня, 2021

На запрошення ректора КУП НАН України Ю. Бошицького з робочим візитом відвідала університет Бриґітта Суперак (Brigitta Szuperak) – представниця української національної меншини в парламенті Угорщини.

Ректор обговорив питання співпраці з угорською колегою, зокрема відкриття в перспективі філії КУП НАНУ в Будапешті. Також ознайомив почесну гостю з матеріально-технічною базою університету, музеєм криміналістики ім. Ганса Гросса, музеєм підробок та піратства, музеєм комп’ютерних технологій та криміналістичної техніки ім. В. М. Глушкова, кабінетом-музеєм історії українського права ім. М.П. Василенка, кабінетом-музеєм земельного та аграрного права ім. В.І. Семчика, кабінетом-музеєм міжнародного права ім. В.М. Корецького та історико-етнографічним музеєм, науковою бібліотекою, виставкою картин, центром угорської культури та права тощо.

Також відбулась зустріч членів ректорату з представницею української національної меншини в парламенті Угорщини Бриґіттою Суперак.

Під час зустрічі, Бриґітта Суперак охарактеризувала специфіку захисту прав української національної меншини в Угорщині та особливості взаємодії між громадським сектором та самоврядуванням в Угорщині, зазначивши, що правовий статус української національної меншини в Угорщині визначається спеціальними законами Угорщини і двосторонніми документами, укладеними між Україною та Угорщиною.

Враховуючи, що останнім часом відмічається суттєве збільшення кількості громадян України, які прибувають до Угорщини, переважно для працевлаштування, навчання та об’єднання сім’ї. За офіційними даними угорської сторони, це понад 100 тис. громадян, які могли б отримувати дистанційно вищу юридичну освіту в КУП НАН України.

Під час переговорів піднімалися й інші питання співпраці в освітній, науковій, культурній сфері та сфері академічного туризму.

На зустрічі були присутні члени ректорату КУП НАНУ: проректор з навчально-методичної та наукової роботи Хорватова О.О., проректор з господарської роботи Вільчинська А.І., учений секретар Лісова К.С., завідувач аспірантурою Перелигіна Р.В., завідувач кафедри кримінального права та процесу Савка О.І., завідувач науковою бібліотекою Ярошевська Т.Ю. Сторони обмінялися подарунками та обговорили напрямки щодо розширення співробітництва в освіті та науці, обміну досвідом, проведення літніх шкіл для студентів та викладачів.

За підсумками зустрічі, учасники домовилися поглиблювати співпрацю між КУП НАНУ та діаспорним середовищем Угорщини, сприяти подальшому зближенню українців, які мешкають в Україні та за її межами.

Прес-центр КУП НАНУ