Національна академія наук України Київський університет права

Круглий стіл на тему: «Воєнні конфлікти та права людини»

13 Грудня, 2023

07 грудня 2023 р. Київський університет права НАН України став місцем проведення важливого та корисного заходу – круглого столу на тему: «Воєнні конфлікти та права людини», присвяченого Міжнародному Дню прав людини. 

Захід став одним із важливих подій, присвячених щорічній Міжнародній кампанії «16 днів проти насильства».

Організаторка та модераторка круглого столу – доцент кафедри кримінального права та процесу к.ю.н., доцент Веселовська Наталія Олександрівна.

Захід також присвячений завершенню досліджень, які проводили майбутні юристи в рамках вивчення курсу «Юридична конфліктологія» та роботи наукового студентського гуртка «Клуб кримінологів».

На обговорення виносились такі основні питання

  • Психологічний аналіз особливостей прояву ознак невербальної брехні
  • Типи конфліктогенів
  • Конфлікт між Ізраїлем та Палестиною
  • Збройні конфлікти в сучасному світі: наслідки та шляхи вирішення
  • Міжнародний конфлікт 
  • Міжнародний конфлікт зі зброєю
  • Хуситський переворот в Ємені
  • Міжнародний конфлікт: війна в Перській затоці

Мова йшла про порушення прав людей під час війни та найактуальніші проблеми. Права і свободи людини і громадянина є фундаментальними цінностями, які гарантують кожній особі автономію, гідність та розвиток. Порушення прав людини і громадянина в умовах війни є надзвичайно складною і багатоаспектною проблемою. Що стосується майбутніх юристів, то вони показали свідоме ставлення та розуміння, що попереду у нас з ними – багато складної важливої роботи, адже наслідки війни безпосередньо пов’язані з юридичними фактами і немає готових шаблонів та алгоритмів: необхідно буде відбудовувати нашу країну. Залучення до волонтерської, громадської та нормотворчої діяльності, активне відстоювання прав громадян – ось які видатні задачі стоять перед сьогоднішніми здобувачами вищої юридичної освіти. 

У заключному слові к.ю.н., доцент Веселовська Наталія Олександрівна підбила підсумки засідання круглого столу, підтримавши пропозиції учасників щодо продовження даного діалогу з подальшим розглядом піднятих в ході дискусії питань. 

Прес-Центр КУП НАНУ