КУП НАН України провів благодійну акцію на підтримку поранених на фронті військовослужбовців ЗСУ

28 Вересня, 2023

Шановні колеги, здобувачі вищої освіти, друзі та партнери Київського університету права НАН України.

Наприкінці минулого тижня від представників волонтерської організації Солом’янського району міста Києва ГО «Платформа 044» нам стало відомо про те, що у медичні заклади нашого міста, зокрема, у Клінічну лікарню №4 Солом’янського району м. Києва поступило на стаціонарне лікування багато поранених на фронті військовослужбовців ЗСУ, у зв’язку з чим виникла нагальна потреба в терміновому забезпеченні воїнів речами першої необхідності. У відповідь на заклик волонтерів у Київському університеті права НАН України було оголошено благодійний збір речей, ліків та коштів. 27 вересня членам волонтерської організації ГО «Платформа 044» у присутності представниці Солом’янської райдержадміністрації м. Києва, що опікується благодійною допомогою, були передані речі першої необхідності (спідня та постільна білизна, одежа, засоби особистої гігієни, продукти харчування, медикаменти тощо), зібрані співробітниками та здобувачами вищої освіти Київського університету права НАН України в рамках благодійної допомоги. Слід відмітити, що вищезазначений захід не є разовою акцією університету: благодійна допомога тим, хто її невідкладно потребує, є невід’ємною складовою філософії Київського університету права НАН України. Ще в доковідні часи в університеті на постійній основі діяла студентська благодійна програма «Передай тепло своєї руки маленькій дитині», в межах якої реалізовувались заходи щодо надання допомоги дитячим будинкам м. Києва та Київської області.

На початку повномасштабного вторгнення росії на територію України у 2022 році колектив Київського університету права НАН України згуртувався для протистояння новим викликам. На базі університету було організовано випікання хліба для передачі підрозділам ТРО, роздачі громадянам, хто цього потребував. Приміщення університету стало хабом для збору волонтерської допомоги фронту та людям, які постраждали від навали російської армії.

На даний час велика кількість співробітників та здобувачів вищої освіти Київського університету права НАН України займається волонтерською діяльністю, представники здобувачів та професорсько-викладацького складу безпосередньо приймають участь в бойових діях на фронті, боронячи нашу Батьківщину.

На жаль, доводиться констатувати той факт, що чим далі від лінії зіткнення знаходяться населені пункти, тим більше громадян воліють забути про повномасштабну війну з країною-агресором: люди відвідують розважальні заходи, кафе, ресторани, кінотеатри тощо, а побачивши на вулиці людину в «пікселі», в кращому випадку ‒ сором’язливо відводять погляд, а в гіршому ‒ навіть проявляють агресію щодо людини у військовій формі… Ми рішуче засуджуємо таку поведінку та вважаємо її неприпустимою. Також у нас є розуміння того, що українці втомилися від війни, але попри це, всі повинні пам’ятати, що сторінки Літопису Незалежності України в усі часи писалися кров’ю патріотів, кращих представників української нації. І сьогодення не є виключенням. Щоденно захисники України платять високу ціну своїм здоров’ям та життям за мирне майбутнє України, за нашу можливість зараз жити відносно безпечним життям. Ніколи не слід забувати про це. В теперішній час кується майбутня перемога українського народу над рашистськими окупантами, і тільки спільними зусиллями ми можемо її наблизити. Крокуємо разом до перемоги! Слава Україні!

Прес-Центр КУП НАНУ