КУП НАН України взяв участь у ХХІ Міжнародному науковому семінарі «РОЛІТ в історії української культури»

16 Грудня, 2021

Київський університет права НАН України 11 грудня 2021 року в рамках проекту «Інтелектуальна власність України: перлини сучасної літератури для студентської молоді» взяв участь у ХХІ Міжнародному науковому семінарі «РОЛІТ в історії української культури», організаторами якого виступили Національний музей Тараса Шевченка, Всеукраїнське координаційне бюро ЮНЕСКО «Освіта для дорослих», Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини, ТОВ «Юридична фірма «Городисський та Партнери».

Від імені університету проректор з наукової роботи КУП НАНУ Ольга Червякова подякувала головному ініціатору проведення щорічного семінару Лебединській Тетяні Миколаївні за самовіддану працю і вагомий внесок у розвиток української літератури і національної культури України; за популяризацію української літератури, збереження та примноження української духовної і народної спадщини.

Модератором семінару виступив Сергій Болтивець, доктор психологічних наук, професор, завідувач відділу розвитку молодіжної політики Державного інституту  сімейної та молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України.

У семінарі «РОЛІТ в історії української культури» взяли участь аспіранти Київського університету права в якості організаторів, зокрема Максим Бочаров підготував для учасників «Кам’яний літопис Роліт» у вигляді календаря і нову редакцію казки Д. Гофштейна у перекладі на українську мову Миколи Шпака «Дві білочки».

Серед виступаючих у пленарному засіданні доповідали Конончук Т.І. – кандидат філологічних наук, завідувач і професор кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України, директор Інституту україністики Академії адвокатури України, член Національної спілки письменників України, лауреатка Всеукраїнського культурно-наукового фонду Тараса Шевченка; Сидоренко В.О.  кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя; Вакальчук А.Р. – старший науковий співробітник Літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини; Петренко Ю.С. завідувач сектору науково-допоміжного фонду Національного музею Тараса Шевченко; Ромащенко Л.І. доктор філософських наук професор кафедри української літератури та компаративістики Інституту української філології і соціальної комунікації Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького; Скавронський П.С. – директор Музею історії м. Бердичіва, член національної спілки журналістів України, голова Бердичівського регіонального товариства Національної спілки краєзнавців України; Брижицька С.А. – кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Шевченківського національного заповідника.

Матеріали виступів будуть опубліковані у збірнику наукових праць «РОЛІТ в історії української культури».

Учасники семінару вшанували пам’ять видатним українським письменникам, композиторам, діячам культури, які за радянських часів були елітою української культури і освіти. А саме через освіту і культуру взаємодіє еліта і народ.

Прес-центр КУП НАНУ