КУП НАНУ приєднався до Всеукраїнського урядового проекту «Озеленення України»

20 Жовтня, 2020

1

Київський університет права Національної академії наук України в рамках підготовки до святкування 25-ти річчя університету 17 жовтня 2020 року на території університету висадив ювілейне дерево елітної породи. Це Берека лікарська – червонокнижне дерево нашого краю. Цікавим є той факт, що в 1900 році на всесвітній виставці у Парижі береку було визнано “Найкрасивішим деревом світу”.

Традицію висадження дерев було започатковано ректоратом багато років тому і це стало щорічною святковою подією для університету напередодні святкування дня народження. Сьогодні дендрологічна колекція університету налічує багато красивих та рідкісних порід дерев, кущів та понад півтори сотні троянд, адже ми не є байдужими до природнього середовища, яке нас оточує та майбутнього для нових поколінь.

Знаковим є той факт, що в цьому році висадженням дерева Київський університет права Національної академії наук України приєднався до Всеукраїнського урядового проекту «Озеленення України», метою якого є ініціатива висадки 1.000.000 дерев за 24 години по всій території України. «Озеленення України» це перши й в Україні масштабний проект із багатьма еко акціями.

Мета проекту – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми країни, сформувати позитивний імідж України у світі через колективну історію успіху українців. Завданням проекту є висадження 1 000 000 дерев за 1 день по всій території України, проведення загальнодержавної інформаційно еко кампанії по висадженню дерев; сприяння протягом року висадженню парків та алей; консолідація українського суспільства, об’єднання бізнесу, влади, громадськості та ЗМІ довкола природоохоронної, екологічної тематики та формування колективної історії успіху українців, а також шанобливого ставлення українців до природи.

Із дотриманням карантинних вимог, використанням захисних масок та соціальної дистанції відбулося урочисте висадження дерева. На заході були присутні студенти денної форми навчання 1-го та 4-го курсів, професорсько-викладацький склад. Ректор університету Ю.Л. Бошицький, звернувся до присутніх із промовою, відзначивши важливу місію кожної людини посадити бодай одне дерево у своєму житті. Проект відбувся за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Книги рекордів України та Національної академії наук України.

Прес-центр КУП НАНУ