КУП НАНУ прийняв участь в Міжнародному форумі сталого розвитку

10 Жовтня, 2022

Минулого тижня науково-педагогічні працівники Київського університету права НАН України прийняли участь в INTERNATIONAL SUSTAINABILITY FORUM  Міжнародний форум сталого розвитку, який відбувся 6 жовтня 2022 року в Києві.

Метою форуму стало обговорення, відновлення та розвиток бізнесу в умовах війни та післявоєнний період, а також формування міжнародно орієнтованої сталої бізнес-системи в Україні, адже нові умови  це надзвичайно важкий виклик не лише для України, але й для всього цивілізованого світу.

Організаторами форуму стали: Асоціація експертів зі сталого розвитку (ASDE) – яка є незалежною громадською організацією, створеною у травні 2020 року з метою формування культури стійкості в суспільстві через: адвокацію, навчання, міжнародне співробітництво та якісну взаємодію бізнесу та державного сектору. Асоціація формує стійку екосистему партнерства шляхом реалізації проектів, ініціатив, поширення досвіду та знань. Завдяки спільним цінностям, обміну досвідом та взаємній підтримці спільноти ми реалізуємо наш потенціал в формуванні зеленої економіки та стійкого громадянського суспільства.

Участь у заході взяли представники Міністерства економіки України, Національного банку України, Посольства Німеччини, Нідерландів, депутати німецького Бундестагу, Європейський банк реконструкції та розвитку, міжнародні фінансові установи Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC / International Finance Corporation), представники українського офісу United Nations Industrial Development Organization (UNIDO), представники українського офісу United Nations Industrial Development Program (UNDP), представники німецького Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ), представники бізнесу та лідери громадськості у сфері сталого розвитку, всесвітній фонд природи World Wide Fund (WWF), представники науки та освіти українських та зарубіжних університетів, юридичних структур, державних та фінансових установ, топ-менеджерів компаній та громадськості. Генеральним партнером заходу виступив UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

У зв’язку з агресивною війною Росії проти України, Асоціацією експертів зі сталого розвитку було відкрито проєкт «Sustainability Recovery Facility», який став початком формування партнерської платформи для бізнесу, інвесторів та експертів з метою розвитку потенціалу, наукових консультацій та реалізації конкретних планів як в економічній складовій, так і в соціальній та екологічній, що є основами сталого розвитку.

У програмі INTERNATIONAL SUSTAINABILITY FORUM 6 жовтня 2022 р. було багато дискусійних панелей за участю міжнародних та українських першокласних експертів у сфері сталості та інвестицій; ролі стратегії сталості під час війни та у післявоєнному відновленні; представлення міжнародних програм ООН та донорів підтримки бізнесу, що спрямовані на енергетичну незалежність, ресурсоефективність, збереження біорізноманіття, адаптації до змін клімату; було представлено “зелені” програми комерційних банків та інвестиційних фондів для відновлення енергоефективності та впровадження альтернативних джерел енергії; було запропоновано сучасні та дієві інструменти від світових експертів-практиків для підтримання сталості в умовах війни, пошуку фінансування та ресурсів для відновлення та перезапуску бізнесу; напрямки навчання та підтримки щодо застосування новітніх технологій, пошуку можливостей та контактів для вирішення найактуальніших фінансових проблем розвитку бізнесу під час війни та післявоєнний період.

Крім того, учасники обговорили створення платформи глобальних фінансових методологій і практик, які допоможуть знайти необхідні ресурси для відновлення, налагодження та розвитку діяльності не лише українського бізнесу у роки війни та післявоєнний період, а й бізнесу в інших країнах у разі кризових і форс-мажорних обставин.

Захід відбувся в форматах офлайн та онлайн. Від Київського університету права НАН України у Форумі прийняли участь завідувач кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін к.ю.н., доцент Хорватова О.О. та завідувач кафедри загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін к.ю.н., доцент Матвєєв С.В.

Прес-Центр КУП НАНУ