Латинська мова: відкриваємо класику разом

3 Квітня, 2024

Ласкаво просимо вас, любителі стародавніх мов! Ми раді повідомити про відкриття нашого факультативного гуртка з латинської мови, що присвячений дослідженню мовної краси, лінгвістичної та культурної актуальності та відкриттю унікального інтелектуально-естетичного задоволення від вивчення давніх мов.

Незалежно від того, чи ви вже є досвідченим учнем, чи тільки починаєте свою мовну подорож, наш гурток пропонує енергійну спільноту однодумців та захопливу можливість, і, що не менш важливо – імерсивні способи заглибитися у світ латини та інших стародавніх мов.

Імерсивний метод передбачає повне зануренням в мову, коли вона текстуально вводиться і пояснюється повністю сама собою вже з самого початку, таким чином, цілковито занурюючи студентів у латину без іншомовних допоміжних засобів, що дає змогу розвивати природну мовну інтуїцію щодо граматики, синтаксису та лексики, подібно до того, як людина вивчає свою рідну мову.

Вивчення латини зміцнює інтуїтивне та аналітичне розуміння граматики та лексики, забезпечуючи подальшу міцну основу для вивчення інших (у першу чергу похідних – романських та під їхнім впливом) мов: іспанської, італійської, португальської, французької, англійської. Аналітичні ж навички, набуті завдяки вивченню латини, є неоціненними в різних професійних та академічних сферах.

Латина – це не лише мова, але в першу чергу – щонайменше тритисячолітня традиція, котра заплітає в єдиний вузол й закріплює в собі античну (греко-римську) та іудео-християнську культури. Тому латина – це вхід до надзвичайно багатого та стародавнього світу науки, мистецтва, філософії / історіософії, релігії та містики. Вивчаючи латину, ви отримуєте глибше розуміння культурних (зокрема, мовних, філософських, релігійних) процесів та їхнього тривалого впливу на сучасність.

Відкрийте для себе насолоду вивчення стародавніх мов з ентузіастами-однодумцями! Приєднуйтесь до нашого гуртка з вивчення латини вже сьогодні!

Прес-Центр КУП НАНУ