Лекція почесного ректора університету Ю.С.Шемшученка у рамках програми «Майстер-клас видатних науковців»

3 Вересня, 2009

2 вересня 2009 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації програми «Майстер-клас видатних науковців» для студентів 1-ого курсу факультету “правознавства” було проведено лекцію академіка Національної академії Наук України, почесного ректора КУП НАНУ, директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Ю.С.Шемшученка.

Юрій Сергійович привітав своїх майбутніх колег з першим навчальним днем і побажав успіхів в освоєнні правових наук.
Оскільки темою лекції було: “Конституція України та проблеми її вдосконалення” Ю.С. Шемшученко звернув увагу студентів на роль і місце Основного Закону в українському суспільстві, а також здійснив екскурс в історію самої назви. Для студентів першокурсників цікавим став той факт, що “практика конституціоналізму зародилася у США, а не в країнах Європи”. Перша американська Конституція була прийнята у 1787 році й діє дотепер.

Лекція почесного ректора університету Ю.С.Шемшученка
 2_s.jpg

Особливої уваги заслуговує та частина лекції, у якій Юрій Сергійович Шемшученко зосередився на питаннях створення Конституції (1996) нашої країни, а саме: як створювалася робоча група з підготовки проекту Конституції України, включення нових розділів та положень, які стали відображенням нових демократичних змін, що здійснилися в Україні, новій, молодій, незалежній державі.
Наприкінці лекції Ю.С. Шемшученко наголосив на основних конституційних проблемах та необхідності внесення змін до Основного Закону України, з огляду на рух нашої країни вперед.

Гунько Олена,
студентка 1-ого курсу