Підписання угоди про співпрацю з Великоберезнянською селищною радою

16 Квітня, 2024

15 квітня 2024 року, під час відрядженні до Львівщини, в рамках профорієнтаційних заходів та з метою реалізації програми партнерства та співробітництва Київського університету права НАН України з органами державної влади та місцевого самоврядування відбулася зустріч ректора КУП НАН України, професора Юрія Бошицького з головою Великоберезнянської селищної ради Богданом Кирликом.

В ході зустрічі, на якій були присутні були керівник Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн центрально-східної Європи КУП НАН України у м. Ужгород – Іван Ващинець, керівник відділу освіти Великоберезнянської територіальної громади – Іванна Ромочуцька та директор Великоберезнянського ліцею №1 – Ірина Мовчак, були обговорені питання щодо розвитку двостороннього співробітництва у сферах наукової і освітньої діяльності, поліпшення якості підготовки фахівців у галузі права, популяризації юридичної науки і освіти, організації профорієнтаційної роботи, та налагодження партнерських відносин з навчальними закладами.

Вели́кий Бере́зний — селище міського типу, адміністративний центр Великоберезнянської територіальної громади у Закарпатської області. До складу, якої входить 7 населених пунктів з трьома закладами загальної освіти. Через селище проходять автомобільна траса та залізниця Ужгород — Львів, що стало причиною збільшення населення громади. Також Великоберзнянщина відома базами відпочинку та тим, що майже половина її території – це Ужанський національний парк, який є частиною міжнародного біосферного заповідника «Східні Карпати». До історичних пам’яток району відносять – кам’яну греко-католицьку церкву, яка зберіглася з 1792р., Свято-Миколаївський монастир та архітектурна пам’ятка — Церква Св. Трійці. Уродженцем Великого Березного був відомий скульптор Єден Самовольський (1878-1914 рр.), пам’ятники якому були встановлені в містах Ужгороді, Кошице, Будапешт.

Обидві сторони висловили зацікавленість у спільній діяльності для покращення правової освіти громади, результатом чого стало підписання угоди про співпрацю між Київським університетом права НАН України та Великоберезнянською селищною радою.

З метою популяризації юридичної освіти в регіоні ректор КУП НАН України Юрій Бошицький передав для бібліотек та шкіл Великоберезнянської територіальної громади юридичну літературу – в рамках нового спільного проекту КУП НАН України та столичним видавництвом «ЮРІНКОМІНТЕР», директором якого є професор Віктор Ковальський. Даний проект має назву – «Популяризація юридичної освіти та професії в колах учнівської молоді України».

Прес-Центр КУП НАНУ