Національна академія наук України Київський університет права

Підписано угоду про співпрацю між КУП НАН України та Карпатським біосферним заповідником

17 Серпня, 2021

Нещодавно ректор Київського університету права Національної академії наук України Ю. Бошицький в рамках профорієнтаційної роботи університету відвідав Карпатський біосферний заповідник та зустрівся і провів переговори з заступником директора з наукової роботи Карпатського біосферного заповідника – Федором Гамор.


Це один з найбільших наукових та екологічно-освітніх центрів Карпатського регіону, де працюють численні наукові лабораторії, створено мережу моніторингових ділянок, фенологічних пунктів, гідро- та метеопостів, діє потужна геоінформаційна система (ГІС). Заповідник є природною лабораторією для багатьох вітчизняних та зарубіжних науково-дослідних установ. Тут проходять практику студенти вищих навчальних закладів України. На його території розгорнуто мережу еколого-освітніх, науково-пізнавальних маршрутів та інформаційних центрів, працює єдиний в Україні Музей екології гір та історії природокористування Карпат, є відеостудія, видається всеукраїнський екологічний науково-популярний журнал «Зелені Карпати». За здобутки у збереженні природної, культурної та історичної спадщини Рада Європи вперше в Україні нагородила Карпатський біосферний заповідник Європейським дипломом.

З керівництвом Карпатського біосферного заповідника були обговорені можливі напрями співпраці. Зокрема, відбулось обговорення конкретних ініціатив щодо проведення міжнародної науково-практичної конференції «Природно-ресурсний та етнокультурний транскордонний потенціал Гуцульщини в Україні та Румунії: проблеми збереження та сталого розвитку», яка відбудеться 28 жовтня 2021 року у онлайн-форматі, де КУП НАНУ буде співорганізатором.


Зустріч та перемовини пройшли з взаємною зацікавленістю та прийнято рішення про співпрацю.

Прес-центр КУП НАНУ